Hübriidautodel kaob Tartus parkmistasu vabastus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Elektriautode kiirlaadija Postimees/Scanpix
Elektriautode kiirlaadija Postimees/Scanpix

Praegu kehtiva korra järgi on Tartus parkimistasu maksmisest vabastatud osaliselt või täielikult elektrimootori jõul liikuva sõiduki juht, kui linnamajanduse osakond on andnud selleks elektroonilise parkimisloa, nüüd aga selline soodustus kaob.

Neli aastat tagasi oli Tartus tasuta parkimise luba võetud 35 hübriidautole, aasta hiljem oli lube 90, tunamullu 206 ja eelmisel aastal 300, kirjutab Tartu Postimees.

Olukorras, kus hübriidtehnoloogia levib hoogsalt ja hübriidsõidukeid on Tartus üha enam, on Tartu linnavalitsus teinud volikogule ettepaneku vabastada edaspidi parkimistasu maksmisest üksnes elektri jõul liikuvad sõidukid.

"Elektriautosid on Tartus parkimistasu maksmisest vabastatud umbes 220," rääkis Tartu liikluskorraldusteenistuse spetsialist Kadi Metsma.

Linnavalitsus peab keskkonnasäästlikest eesmärkidest lähtuvalt vajalikuks muuta kehtivat määrust ja jätta tasuta parkimise võimalus ainult elektrisõidukitele. Tartu abilinnapea Raimond Tamm on muudatusettepanekut põhjendanud, et teisteski Eesti linnades pole hübriidsõidukitele tasulisel alal tasuta parkimist.

Praegu volikogule esitatud ettepaneku järgi hakkaks muudatus Tartus kehtima 1. jaanuaril 2021. 

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: