Vabaduse platsil politsei kuulist surnud mehe lähedased jätkavad kohtuteed

Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Tallinnas Vabaduse väljakul 2017. aastal politseipatrulli poolt surnuks tulistatud Jaanus Käärmanni perekond pöördus politsei- ja piirivalveameti vastu kohtusse, vaidlustades juhtumi asjus algatatud kriminaalmenetluse lõpetamise.

"Saan kinnitada, et hukkunu lähedased on esitanud politsei- ja piirivalveameti vastu kaebuse," ütles politsei pressiesindaja Barbara Lichtfeldt ajalehele Postimees, kuid lähemat infot osapooled kinniseks kuulutatud kohtuasja kohta anda ei soovi.

Postimehele teadaolevalt leiavad Käärmanni pereliikmed, et tule avamine kaks nuga käes politseinike suunas liikunud mehe pihta ei olnud põhjendatud ning heidavad politseile ette sisekontrolli otsust sündmusele reageerijaid mitte kuidagi vastutusele võtta.

Põhja ringkonnaprokuratuuri menetletud asjas arvamuse esitanud kohtuarst-psühhiaatri hinnangul esines aga politseiametnikke rünnanud mehel süvenev psüühikahäire, mistõttu oli tal kõrge risk ennast ja teisi inimesi ohustavaks käitumiseks ning sellise inimese käitumine ei ole korrigeeritav väliste stiimulite, nende seas sõnaliste pöördumiste ja hoiatusmeetmete mõjul.

2017. aasta 30. oktoobril paljajalu, meeltesegaduses, kaks kööginuga käes, sõnagi lausumata patrulli poole tormanud Käärmann hukkus põhimõtteliselt kogu Eesti rahva silme all, kuna avalikus kohas toimunud traagilist juhtumit filmisid mitmed inimesed ja see tekitas emotsionaalseid vaidlusi esimesest päevast peale, kuna inimesed küsisid, kas politsei reageeris õigesti.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: