Ministritel on osa nõunikke juba välja valitud

Jüri Ratase teine valitsus riigikogus ametivannet andmas.
Jüri Ratase teine valitsus riigikogus ametivannet andmas. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Uue valitsuse ministritel on osa poliitnõunikke juba välja valitud, kuid meeskondade komplekteerimine on veel käimas.

Esimest korda valitsusse läinud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ministritel on mitme nõuniku ametisse asumine teada.

Rahandusminister Martin Helme nõunikena asuvad tööle Lasse Lehis, Kersti Kracht, Kristel Menning ja Rain Epner.

Keskkonnaminister Rene Koka nõunikun asub tööle Gert Villard, siseminister Mart Helme nõunikuna Mark Majorov, maaeluminister Mart Järviku nõunikud on Maido Pajo ja Urmas Arumäe, viimane ministeeriumi mittekoosseisulise töötajana.

Keskerakonna ministrid alles komplekteerivad oma meeskonda, kuid mõned nimed on teada.

Regionaalminister Jaak Aabi poliitilise nõunikuna jätkab ilmsel Risto Kask, sotsiaalminister Tanel Kiik kavatseb palgata Rasmus Sinivee, majandus- ja taristuminister Taavi Aas kavatseb võtta linnavalitsusest kaasa Priit Simsoni, haridus- ja teadusminister Mailis Repsi nõunikuks jääb Ketly Tattar.

Isamaasse kuuluvad kaitseminister Jüri Luik, justiitsminister Raivo Aeg, välisminister Urmas Reinsalu, rahvastikuminister Riina Solman ja kultuuriminister Tõnis Lukas. Erakonna esindaja sõnul on nõunike osas veel palju lahtisi otsi ning sellega tegelevad ministrid järgmisel nädalal.

ERR-ile teadaolevalt asub Reinsalu nõunikuna ametisse Mart Luik ning rahvastikuminister Riina Solmani nõunikuna Aivo Vaske.

Peaministrina jätkava Keskerakonna esimehe meeskonna olulisi muudatusi ette näha ei ole. Möödunud nädalal selgus, et peaministri bürood hakkab ministriametisse asunud Tanel Kiige asemel juhtima Johannes Merilai, kes on 2017. aastast olnud peaministri meedianõunik.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: