Valeri Korb sai Kohtla-Järve linnavalitsuse palgale

Valeri Korb
Valeri Korb Autor/allikas: Arno Mikkor/VPK

Riigikogu valimistel parlamendist välja jäänud Keskerakonna mõjukas liige Valeri Korb võeti tööle Kohtla-Järve linnavalitsuse arendusnõunikuna, tema kuupalgaks on 2700 eurot.

"Valeri Korb võitis arendusnõuniku kohale korraldatud avaliku konkursi. Korbi kasuks rääkis tema suur kogemus, suurepärane teadmine linnast ja tema probleemidest. Seoses nõuniku töökohale asumisega tuleb tal lahkuda Kohtla-Järve linnavolikogust," ütles ERR-i venekeelsele portaalile linnapea Ljudmilla Jantšenko.

Korbi palk määratakse vastavalt linna teenistujate palgakorraldusele ja see hakkab olema 2700 eurot, ütles Jantšenko.

Kohtla-Järve opositsioon suhtub Korbi töölevõtmisesse kriitiliselt. Linnavolikogu saadiku Jelena Muttoneni sõnul olid tal juba varem kahtlused, et riigikogu liikme palgast ilma jäänud Korbile leitakse töökoht Kohtla-Järve linnavalitsuse struktuuris. "Võimalik, et nõuniku koht on alles algus. Ma ei välistaks, et tulevikus näeme teda ka märksa kõrgematel ametipostidel," ütles Muttonen ERR-ile.

Korb, kes oli riigikogu eelmise koosseisu liige, sai 3. märtsi valimistel Ida-Virumaa valimisringkonnas 798 häält, millest ei piisanud tagasivalimiseks. Riigikogust välja jäänud saadik saab kompensatsiooniks kuue kuu palga.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: