21 riigikogu liiget sai lahkumishüvitiseks pool aastapalka

Riigikogu istungitesaal
Riigikogu istungitesaal Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Seadusest tulenevalt saavad 21 riigikogu liiget kuue kuu palga ulatuses lahkumishüvitist.

Hüvitise näeb ette riigikogu liikme staatuse seadus, kus on sätestatud: Kui isik oli riigikogu liige vähemalt ühe aasta, makstakse talle hüvitisena summa, mis on võrdne riigikogu liikme kuue kuu ametipalgaga.

Hüvitise määramise aluseks oli riigikogu lihtliikme eelmise aasta kuupalk - 3481 eurot.

Kuue kuu palga ehk umbes 20 888 eurot saavad Helmut Hallemaa, Monika Haukanõmm, Toomas Jürgenstein, Valeri Korb, Heimar Lenk, Inara Luigas, Marianne Mikko, Eiki Nestor, Barbi-Jenny Pilvre Storgard, Marko Pomerants, Raivo Põldaru, Mati Raidma, Arno Sild, Märt Sults, Tanel Talve, Tiit Terik, Rainer Vakra, Vladimir Velman, Toomas Vitsut, Hardi Volmer ja Toomas Väinaste.

Ivi Eenmaa, Eevi Paasmäe, Aivar Surva ja Enn Meri olid riigikogus alla aasta ja neile on ette nähtud kolme  kuupalga suurune hüvitis ehk ligi 10 444 eurot.

Raivo Aeg, Oudekki Loone ja Mart Nutt saavad hüvitist 19 tööpäeva eest. Seaduses seisab: Kui riigikogu liige osutub valituks riigikogu järgmisse koosseisu, makstakse talle hüvitisena summa, mille suuruseks on riigikogu liikme ametipalk vastavalt riigikogu eelmise koosseisu volituste lõppemise päeva ja riigikogu uues koosseisus ametivande andmise päeva vahele jäävate päevade arvule.

Tegemist on brutosummadega.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: