Raadiomaastikule üritab tulla mitmeid uusi tegijaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1557486420000 | amCalendar}}
Raadio VEF.
Raadio VEF. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametile (TTJA) esitati tähtajaks rohkem raadioteenuse osutamise tegevuslubade taotlusi, kui neid välja antakse.

Kokku esitati konkursi 28 tegevusloale 34 taotlust 17 juriidiliselt isikult. Soovijaid on kõigile 28 tegevusloale. TTJA taotlejaid veel ei avalikusta, kuna ametnikud alles kontrollivad taotluste vormistamise õigsust.

Kõik praegused raadioteenuse osutajad taotlevad ka uut tegevusluba, et jätkata seniste raadioprogrammidega ka pärast praeguste tegevuslubade kehtivusaja lõppemist 16. novembril.

"Tänaste tegijate kõrval esitas taotluse ka viis uut taotlejat. Enamikel juhtudel laekus ühele tegevusloale üks taotlus, kuid viiele tegevusloale esitati mitu taotlust, neist neljale loale kaks taotlust ja ühele tegevusloale kolm taotlust," ütles ERR-ile Anu Võlma TTJA-st.

Tegevusloa väljaandmise või sellest keeldumise otsustab TTJA kolme kuu jooksul taotluste esitamise tähtajast arvates ehk hiljemalt 6. augustiks. "Hetkel kontrollime konkursile esitatud taotluste vastavust nõuetele ja küsime vajadusel taotlejailt täiendavat infot," lausus Võlma.

Raadioteenuse osutamise tegevuslubade konkurss toimub Eestis iga viie aasta tagant ning kokku antakse sel aastal välja 14 üleriigilist, 13 regionaalset ja üks rahvusvaheline raadioteenuse osutamise tegevusluba.

"Võrreldes varasemaga olukord paraneb: lisandumas on 20 uut sagedusala, mis annab võimaluse praeguse konkursiga laiendada mitmeid olemasolevaid levivõrke ja viia olemasolevaid raadiokanaleid suurema hulga publikuni. Uusi lubasid on raadiomaastikule ilmselt lisandumas - üks Tallinnasse soome- või inglisekeelsele kuulajaskonnale mõeldud raadioprogramm," rääkis ERR-ile kultuuriministeeriumi audiovisuaalnõunik Mati Kaalep.

Ta ütles, et lisaks on plaanis luua üks laiem võrk, mis on mõeldud pigem sõnasaadetele keskenduvale raadiole. "Seega on ilmselt oodata mõningaid uusi tulijaid, aga eelkõige on tähtis, et olemasolevate raadiote leviala ja teenuse osutamise võimekus paraneks," ütles Kaalep.

Äripäeva raadio soovib kuulajaid kogu Eestis

2017. aasta sügisel eetrisse tulnud Äripäeva raadio soovib Tallinnast ja Harjumaalt kaugemale levida ning osales konkursil.

"Äripäeva raadio on sihtrühmas väga hästi vastuvõetud ja seega on meil kahtlemata soov laieneda üle Eesti, et ettevõtlikele inimestele tehtud saated jõuaksid ka mujal kuulajateni kui ainult Tallinnas ja Harjumaal. Toodame ju 20 tunnipikkust originaalsaadet igal nädalal, lisaks uudised ja hommikuprogramm. Usume, et sihtrühma on meil Eestis laialdasemalt. Loodame, et meie taotlus rahuldatakse ja sisukad ning mõtted saated ei jää alla järjekordsele muusikajaamale," rääkis ERR-ile raadiojaama juht Priit Jõgi.

Tema sõnul on väga positiivne ka see, et regulaatoril ja konkursi korraldajal õnnestus lisada konkursile 20 uut sagedust lisaks olemasolevatele.

"Seda oli ammu oodatud, pole mõtet sel ressursil lasta niisama "seista". Eesti raadiokuulajal on võimalus kuulata üle 30 Eestis toodetud raadioprogrammi, see on väga hea valik ja see valik peaks olema mitmekesine, ning oluline on, et raadiojaamade operaatorid oleksid ka majanduslikult jätkusuutlikud ning täidaksid tegevuslubade tingimusi, seadustest rääkimata. Alati pole see nii olnud," rääkis Priit Jõgi.

Raadiol üldiselt läheb Jõgi hinnangul nii Eestis kui ka mujal maailmas väga hästi. "Erinevate audioplatvormide juurde tulemine ei ole raadiokuulamisele halvasti mõjunud, vastupidiselt kartustele. Pigem on üldine audio kuulamine mitmekordistunud. Ja seda sisuliselt kõikides sihtrühmades. Nii ka Eestis. Ja hästi läheb ka majanduslikult, raadioreklaam on üks kiiremini kasvavaid reklaamituru osasid üldse, ja seda praktiliselt igal pool maailmas. Soomes näiteks lööb raadioreklaami maht järjest rekordeid."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: