Valitsus võib riigieelarve eelnõu kinnitada 30. mail

Eesti maksusüsteem on rahvusvahelises võrdluses lihtne.
Eesti maksusüsteem on rahvusvahelises võrdluses lihtne. Autor/allikas: rahandusministeerium

Valitsus arutab riigieelarve strateegiat (RES) ning riigieelarvet sel ja järgmisel nädalal ning saavutatud kokkulepete alusel koostab rahandusministeerium RES-i ja 2020. aasta riigieelarve eelnõu, mille valitsus võiks kinnitada oma 30. mai istungil.

"Valitsus arutab riigi eelarvestrateegia ja järgmise aasta riigieelarvega seotud poliitilisi valikuid kabinetinõupidamistel selle nädala neljapäeval ja järgmisel nädalal. Kabineti kokkulepete ja suuniste põhjal koostab rahandusministeerium riigi eelarvestrateegia dokumendi ja järgmise aasta riigieelarve eelnõu," ütles rahandusministeeriumi pressiesindaja Ott Heinapuu kolmapäeval ERR-ile.

Ta ei soovinud hinnata, millal eelarvekava koos numbritega võiks kokku saada, kuid rõhutas, et vastavalt seadusele peab valitsus kiitma tuleva aasta eelarve eelnõu heaks hiljemalt mai lõpul. "Tulenevalt 2017. aasta vastu võetud riigieelarve alusseaduse muudatustest on tänavu esimene aasta, kui riigi eelarvestrateegia ja riigieelarve eelnõu koostatakse samal ajal. Valitsus peab kiitma tuleva aasta eelarve eelnõu heaks hiljemalt mai lõpul," märkis Heinapuu.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles teisipäeval usutluses Eesti Päevalehele, et tema näeb RES-i numbreid esimest korda 20.–21. mail ehk järgmise nädala algul.

Valitsuskabinet arutab eelarveküsimusi esmaspäeval ja teisipäeval Vihulas, ütles valitsuse pressiesindaja ERR-ile.

Heinapuu kinnitusel on rahandusministeerium valmis pärast koalitsioonis saavutatud üldist kokkulepet pingutama, et valitsusele põhjalike numbritega eelarve eelnõu võimalikult kiiresti esitada.

"Eelarvestrateegia seob kokku valitsuse eesmärgid, ministeeriumide plaanid ja tegevused ning nende rahastamise järgmiseks neljaks aastaks. Selle eesmärk on planeerida tegevusi ja raha pikemaajaliselt, pidades silmas valitsuse prioriteete, tulevikuprognoose ja üleilmseid trende. Eelarvestrateegia koostatakse igal kevadel. Valitsus kinnitab selle tavaliselt hiljemalt aprilli lõpul ning riigikogu korraliste valimiste aastal ehk ka seekord hiljemalt mai lõpul," märkis rahandusministeeriumi esindaja.

"Vajadusel jätkab valitsus eelarvekõnelusi sügisel, lähtuvalt suvisest rahandusprognoosist. Järgmise aasta eelarve võtab seadusena vastu riigikogu, kes arutab seda sügisel," lisas Heinapuu.

Valitsuse korralised toimuvad tavapäraselt neljapäeviti, 30. mai on kuu viimane neljapäev.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: