EP valimistel on Eesti elanikud olnud aktiivsemad kui 2014. aastal

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Valimisjaoskond. Autor/allikas: Sergei Stepanov

Euroopa Parlamendi valimistel on Eestis oma hääle esmaspäeva õhtuks andnud 126 627 valijat, mis moodustab 14,3 protsenti valimisõigusega inimestest. Elektrooniliselt on hääletanud 94 558 inimest, jaoskondades on antud 32 069 häält.

Viis aastat tagasi peetud Euroopa Parlamendi valimistel oli samal ajal jaoskondades hääletanud 27 092 inimest ning e-hääli oli antud kella 20 seisuga 60 044.  Kokku oli valiku langetanud 9,7 protsenti valijatest, teatas valimiskomisjon.

Võrdluseks: paari kuu eest toimunud riigikogu valimistel oli viienda päeva õhtuks 189 532 valijat, mis moodustas 21,5 protsenti valijate üldarvust

Eelhääletamine jaoskondades kestab kolmapäeva õhtuni, sel ajal on avatud kõik 444 valimisjaoskonda.

Hääletada saab iga päev kell 12-20. Igas omavalitsuses on vähemalt üks jaoskond, kes korraldab ka väljaspool elukohta hääletamist. Samuti jätkub e-hääletamine aadressil www.valimised.ee ööpäevaringselt kuni 22. mai kella 18-ni.

Soovi korral võib interneti teel antud häält muuta, hääletades uuesti e-hääletamise ajal või eelhääletamise päevadel valimisjaoskonnas. Valimispäeval, 26. mail häält muuta ei saa ning hääletada saab vaid elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Euroopa Parlamendi valimistel saavad hääletada Eesti kodanikud ja siin alaliselt elavad ning hääletamiseks soovi avaldanud teiste Euroopa Liidu riikide kodanikud. Üle kogu Eesti on üks ringkond, mis tähendab, et valida saab kõigi 66 kandidaadi vahel.

Täpsem info leiab siit: https://ep2019.valimised.ee/et/participation/

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: