Tallinna meditsiiniuuringute eetikakomitee lõpetab tegevuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Fragment Tervise Arengu Instituudi turvaseksikampaaniast.
Fragment Tervise Arengu Instituudi turvaseksikampaaniast.

Seadusemuudatusega täienenud nõuete ja puuduliku rahastamise tõttu lõpetab augustis tegevuse Tallinna meditsiiniuuringute eetikakomitee, kelle ülesanded võtab üle Tervise Arengu Instituut (TAI).

Tänavu jaanuaris jõustus uus isikuandmete kaitse seadus, mis muutis teadusuuringute läbiviimise korda. Kohustusega andmekaitsehinnanguid anda on eetikakomiteede töömaht oluliselt kasvanud ning senise rahastuse ja töökorraldusega ei ole neil enam võimalik oma ülesandeid täita.

Lisaks saavad 2020. aastal valmis Euroopa Liidu portaal ja andmebaas kliinilistele ravimiuuringutele ühtse eetikahinnangu andmiseks. Tallinna meditsiiniuuringute eetikakomiteel (TMEK) puudub pädevus uute nõuete täitmiseks.

TMEK senine aastane omatulu ei ületa 45 000 eurot aastas, samas kui vajalik aastaeelarve on 125 000 eurot. Seetõttu otsustas TMEK lõpetada tegevuse alates 14. augustist ning selle asemele luuakse TAI inimuuringute eetika komitee, mis teenindab ka teisi teadus- ja arendusasutusi ning ravimitootjaid kuni 2020. aasta lõpuni.

TAI toetab eetikakomitee tööd, tagades infrastruktuuri ja puuduva raha TAI eelarvest nii 2019. aasta viieks kuuks kui 2020. aastaks kogumahus hinnanguliselt 150 000 eurot.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: