Eesti inflatsioon oli mais Euroopa Liidu üks kiiremaid

Eurod.
Eurod. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti inflatsioon oli mais 3,1 protsendiga Euroopa Liidu (EL) riikide seas keskmisest kiirem, Eesti hinnatõus jäi alla vaid kolmele liikmesriigile.

Euroala inflatsioon aeglustus kuuga 0,5 protsendipunkti võrra 1,2 protsendile ja EL-i riikide keskmine inflatsioon aeglustus 0,3 protsendipunkti võrra 1,9 protsendilt 1,6 protsendile, selgus Eurostati andmetest.

Mais oli 4,4 protsendiga kiireim inflatsioon Rumeenias, järgnesid 4 protsendiga Ungari, 3,5 protsendiga Läti ja 3,1 protsendiga Eesti.

EL-i aeglaseim inflatsioon oli Küprosel, kus see oli 0,2 protsenti. Järgnesid Portugal ja Kreeka vastavalt 0,3 ja 0,6 protsendiga.

Euroala hinnakasvu panustas maikuus enim teenuste hinnakasv, mis suurendas euroala inflatsioon 0,47 protsendipunkti võrra. Energia kallinemine põhjustas koguinflatsiooni suurenemist 0,38 protsendipunkti võrra. Toiduainete, alkoholi ja tubaka panus inflatsiooni oli 0,29 protsendipunkti ning tööstuskaupade hinnakasv 0,08 protsendipunkti.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: