Autokoolid süüdistavad mitmekuistes eksamijärjekordades maanteeametit

Sõidueksam.
Sõidueksam. Autor/allikas: ERR

Tartus tuleb praegu B-kategooria eksami sooritamiseks oodata ligi kolm kuud. Maanteeamet leiab, et järjekordade põhjuseks on arvukad korduseksamid, autokooli peavad põhjuseks aga eksamineerijate vähest arvu ja reforme.

Maanteeameti 2016. a läbi viidud reformi järel ei võta eksamineerijad eksameid enam vastu kindlas teenindusbüroos, vaid liiguvad linnade vahel. Kuigi eesmärgiks oli järjekordade lühendamine, on need hoopis pikemaks muutunud.

Maanteeameti eksamikeskuse juhataja Risto Kasemäe ütles, et statistika järgi kulub neil 50 protsenti ressursist korduseksamite vastuvõtmisele ja probleeme valmistab ka juhikandidaatide eksamile mitteilmumine, kirjutab Tartu Postimees.

Zebra autokooli Tartu juhataja Marek Petrenko aga ei nõustu, et autokoolid teevad kehva tööd. "Pikas eksamijärjekorras autokoolide süüdistamise asemel tuleks eksamineerijaid juurde palgata," lausus ta.

Kasemetsa sõnul aga nad eksamineerijaid juurde palgata ei saa, sest tegu pole hooajapõhise töö tegijatega, vaid riigiametnikega.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: