Mikser vahetas komisjoni aseesimehe koha teise olulise positsiooni vastu

Valimisstuudio.
Valimisstuudio. Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Sotsiaaldemokraadist Euroopa Parlamendi saadik Sven Mikser, kes oleks võinud kolmapäeval saada väliskomisjoni julgeoleku- ja kaitseküsimuste alamkomisjoni (SEDE) aseesimeheks, vahetas selle koha oma saadikurühmas teise olulise positsiooni vastu.

"Leppisime kreeklasest saadiku Nikos Androulakisega kokku, et esimesed kaks ja pool aastat on tema SEDE asepresident ja pärast seda kandideerin sellele kohale mina," ütles Mikser neljapäeval ERR-ile. Vastutasuks selle eest sai kaitse- ja välisministrina töötanud Mikser oma fraktsioonis julgeoleku- ja kaitsevaldkonna koordinaatori koha. Androulakis valiti kolmapäval SEDE esimeseks aseesimeheks.

Iga saadikurühma koordinaatorite ülesanne on Mikseri sõnul jagada nii komisjonide sees kui ka oma fraktsiooni saadikute vahel oma valdkonna raportite koostamise õigusi. Raportite koostamine on europarlamendi töö üks peamisi vorme.

Raporteid jaotatakse Euroopa Parlamendis sarnaselt mitmete muude õigustega nagu sõnavõttude arv plenaaristungil või valitavad positsioonid d'Hondti meetodi alusel, mis annab suurematele fraktsioonidele suurema esindatuse, kuid samas tagab selle, et ka väiksemad fraktsioonid ja riigid saaksid oma osa.

Mikseri sõnul oli tema sammuga seotud ka erakonnakaaslase Marina Kaljuranna soov saada Euroopa Parlamendi Kaukasuse delegatsiooni juhiks. Need valimised peaksid toimuma järgmisel nädalal.

Kommenteerides kolmapäeval europarlamendi väliskomisjonis (AFET) soolise tasakaalu nõude rikkumise tõttut pooleli jäänud aseesimeeste valimist, mis oleks võinud tuua teise aseesimehe koha reformierakondlasele Urmas Paetile, ütles Mikser, et ei oska öelda, millised on Paeti šansid, kui valimistega 24. juulil edasi minnakse.

Mikser, fraktsiooni Uuenev Euroopa liige Paet ning saaikurühma Idenditeet ja demokraatia kuuluv Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige Jaak Madison kuuluvad kõik Euroopa Parlamendi väliskomisjoni.

Keskerakondlane Yana Toom Uuenevast Euroopast valiti kolmapäeval petitsioonide komisjoni teiseks aseesimeheks.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: