Mikser võtab oma assistentideks Meikari ja Vakra

Silver Meikar ja Rainer Vakra.
Silver Meikar ja Rainer Vakra. Autor/allikas: (Foto: ERR)

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) teise numbrina Euroopa Parlamenti valitud Sven Mikser võtab oma assistentideks endised riigikogu liikmed Rainer Vakra ja Silver Meikari.

"Minu kohalikuks assistendiks Tallinnas saab Rainer Vakra, Brüsselis hakkab tööle kolm assistenti," ütles Mikser reedel ERR-ile.

Mikseri registreeritud assistentideks Euroopa Parlamendi juures saavad Silver Meikar, Henri Kaselo ja Luca Saarlen. Kaks viimast olid ka europarlandis tänavu aprillist Ivari Padari asendusliikmena töötanud sotsiaaldemokraadi Hannes Hanso assistendid.

"Valisin oma asistendid eeskätt varasema kogemuse ning isikliku teadmise alusel ja ka lähtuvalt minu tulevase töö valdkondadest. Tean nende kvaliteeti," selgitas Mikser.

Vakra oli aastatel 2005–2012 Eesti Keskerakonna liige, pärast seda astus ta Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda. Ta on olnud riigikogu liige mõlema erakonna koosseisus ning olnud ka SDE aseesimees. Vakra Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse erialal kaitstud bakalaureusetöö tunnistati 2019. aastal plagiaadiks ning tema bakalaureusekraad tühistati. Tänavu kevadel peetud riigikogu valimistel sai Vakra 1440 häält ning valituks ei osutunud.

Meikar kuulus aastatel 1997–2012 Reformierakonda ja oli 2003–2004 ja 2006–2011 Reformierakonna fraktsioonis riigikogu liige. 2012. aastal sa ta tuntuks seoses Reformierakonna rahastamisskandaaliga. 24. oktoobril 2012 heideti ta seetõttu erakonnast välja. 2014. aastal astus Meikar Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda.

Endine välisminister Mikser ütles, et suure tõenäosusega asub ta Euroopa Parlamendis tööle väliskomisjonis (AFET) ning selle julgeoleku- ja kaitse alamkomisjonis (SEDE). Asendusliikmena hakkab ta tööle siseturu- ja tarbijakaitse komisjonis (IMCO).

Euroopa Parlament alustab tööd 2. juulil.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: