Lõuna-Aafrika Vabariigi ekspresident astus kohtu ette ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Wikus de Wet/AFP Photo/Scanpix

Lõuna-Aafrika Vabariigis astus kohtu ette korruptsioonis süüdistatav ekspresident Jacob Zuma, kes eitab kõiki süüdistusi.

2009 aastal presidendiks saanud Zuma oli mullu sunnitud korruptsioonisüüdistuste tõttu tagasi astuma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Veteranpoliitiku kukkumist presidenditoolilt süüpinki on aga nimetatud apartheidijärgse Lõuna-Aafrika Vabariigi suurimaks poliitiliseks languseks.

Zuma sõnul on kõik tsüüdistused poliitiliselt motiveeritud ning tegu on nõiajahiga.

"Ma olen selles riigis kõneainet andnud üle kümne aasta. Mind on lurjuseks kuulutatud, nimetatud korruptantide kuningaks ja kõige korrumpeerunumaks," rääkis Zuma.

Süüdistuse kohaselt lubas Zuma oma üheksa võimuaasta jooksul riigivarade kallale kõik oma sõbrad ja sugulased, kes selleks vaid soovi avaldasid. Ühtlasi polevat ta sama aja jooksul jätnud sekkumata ühegi tähtsama riigiametniku ametissemääramisse.

Zuma sõnul on temavastane vandenõu käimas juba mõnda aega ning praegune kohtuprotsess, mida ekspresident näidisprotsessiks nimetab, käib lihtsalt selle juurde.

Zumat küsitletakse kohtus kuni reedeni ning kõiki kohtuistungeid kantakse televisioonis otse üle.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: