Amet: festivalil purjutanud med-julgestajad ei olnud meedikud

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Muusikafestivalil I Land Sound meditsiinilist julgestust pakkunud inimesed, kes üritusel ennast purju jõid, ei olnud meedikud, teatas terviseamet ja kutsus rahvaürituste korraldajaid teemasse tõsisemalt suhtuma.

"Tehtud järelepärimisest (festivali korraldanud - ERR) Piidivabrik MTÜ-le selgus, et nad olid üritusele esmaabi osutamiseks rakendanud vabatahtlikud isikud, kes ei olnud tervishoiutöötajad," ütles terviseameti erakorralise meditsiini osakonna peaspetsialist Kalev Pahla. Kontrollimisel selgus, et keegi nendest ei ole tervishoiutöötajate riikliku registri andmetel tervishoiutöötaja, ega ole samuti tervishoiuteenuste osutajate tegevuslubade registri andmetel seotud ühegi tegevusluba omava tervishoiuasutusega, teatas ameti pressiesindaja.

Lisaks kinnitas Piidivabriku-poolne turvajuht terviseametile saadetud kirjalikus vastuses, et temale teadaolevalt kontrollis politsei ürituse toimumise ajal mõnede vabatahtlike meditsiiniliste julgestajate kainust ning joovet kellelgi ei tuvastatud.

Terviseamet asus uurima teateid, et laupäeva öösel Saaremaal toimunud muusikafestivali I Land Soundi turvajuht palus üritusele uue brigaad meedikuid leida, kuna üritusele palgatud neli meedikut tuli töölt eemaldama, sest nood olevat end purju joonud.

Terviseamet rõhutas I Lan Soundi juhtumi valguses, et kuigi kindlaid ja ühtseid sätestatud nõudeid avalike ürituste meditsiinilisele julgestamisele ei ole kehtestatud, peavad suurürituste korraldajad ürituse riskianalüüsis täie tõsidusega suhtuma üritusel osalejate meditsiinilisse julgestamisse ja vajadusel tagama kohapeal esmase professionaalse tervishoiuteenuse osutamise tervishoiutöötajate poolt. Ürituse julgestamiseks on võimalus tellida teenus kiirabi tegevusluba omava tervishoiuteenuse osutaja käest.

Tervishoiuteenust võivad osutada vaid sellekohast tegevusluba omava tervishoiuasutuse töötajad, kelleks suurüritustel saavad olla kiirabibrigaadid. Ürituse korraldajal tuleb pöörduda vastava piirkonna kiirabiasutuse poole, mis moodustab vaid selle ürituse jaoks kohapeal paiknevad kiirabibrigaadid.

Kohalikud omavalitsused, kes menetlevad avalike ürituste korraldamise lubade taotlusi, peavad samuti väga tähelepanelikult asjasse suhtuma ja veenduma, et ürituse korraldaja poolt oleks tagatud seal osalevate inimeste meditsiiniline julgestamine ning teadma ka konkreetselt, kes selle tagavad.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: