Politico: Ansipil polnud Komisjonis alati mõjuvõimu ettepanekute läbisurumiseks

Andrus Ansip.
Andrus Ansip. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Politico hindas Euroopa Komisjoni eelmises koosseisus digitaalasjadega tegelenud ametnike saavutusi. Töö Komisjoni digitaalse ühtse turu asepresidendina lõpetanud Andrus Ansipi kontole jäi Politico hinnangul hulk väiksemaid seadusandlikke võite ja vähe suuremaid kaotuseid.

Politico märgib, et Euroopa Komisjoni presidendi ametis lõpetava Jean-Claude Junckeri digitaalvaldkonna meeskond oli suur ning omandas varasemast suurema tähtsuse.

Juncker määras kogu digitaalvaldkonna eest vastutavaks Andrus Ansipi, tema partneriks sakslasest voliniku Günther Oettingeri.

Politico hinnangul jääb Ansip meelde sellega, et ta püüdis murda digitaalseid barjääre Euroopas. "Ta asetas end vaba andmevoo eestvõitlejaks. Ta pühendas palju energiat geoblokeeringu vastu võitlemisele, püüdes sundida audiovisuaaltööstust pakkuma ülepiirilist juurdepääsu filmidele ja telesaadetele. Lõpuks ta kaotas selle lahingu," selgitab leht.

"Kuigi talle lähedased inimesed hindavad teda heaks, ei olnud Ansipil mõnikord vajalikku mõjuvõimu, et oma ettepanekuid läbi suruda. Tema kontol on hulk väikeseid seadusandlikke võite ja mõni suurem kaotus," andis Politico hinnangu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: