Leedu peaminister võitis parlamendis usaldushääletuse

Leedu peaminister Saulius Skvernelis.
Leedu peaminister Saulius Skvernelis. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Leedu peaminister Saulius Skvernelis võitis teisipäeval parlamendis usaldushääletuse, mis võimaldab tal valitsusjuhina jätkata.

Pooleteise nädala eest presidendiametisse astunud Gitanas Nauseda esitas Skvernelise eelmisel nädalal uuesti peaministriks.

Peaministri toetuseks andis 141-kohalises seimis hääle 83 saadikut, vastu oli üks ja 30 jäi erapooletuks.

Nüüd tuleb peaministril ja presidendil leppida kokku uue valitsuse koosseisus.

Alates 2016. aasta detsembrist peaministrina tegutsev Skvernelis ütles kolmapäeval, et vahetab välja vähemalt kolm ministrit.

Leedu võimuliidu erakonnad Talurahva ja Roheliste Liit (LVŽS) ja Sotsiaaldemokraatlik Tööpartei (LSDDP) allkirjastasid juunis uue koalitsioonileppe, kaasates võimuliitu ka Leedu Poolakate Valimisaktsiooni - Kristliku Perede Liidu. 

Skvernelis asendab Leedu transpordi-, sise- ja põllumajandusministri

Skvernelis teatas teisipäeval, et vahetab valitsusremondi käigus välja transpordi- ja kommunikatsiooni, sise- ja põllumajandusministri.

"Transport, sise ja põllumajandus," ütles peaminister vastuseks ajakirjanike küsimusele, missugused ministrid välja vahetatakse.

Juunis allkirjastatud koalitsioonileppe järgi kuuluvad need kohad võimuliidu juhterakonna Talurahva ja Roheliste Liidu (LVŽS) partneritele.

Võimuliidu väiksem osapool Sotsiaaldemokraatlik Tööpartei (LSDDP) on teatanud, et nad nimetavad Giedrius Surplyse asemele uueks põllumajandusministriks Andrius Palionise.

Valitsusega liituv Leedu Poolakate Valimisaktsioon - Kristlike Perede Liit ei ole veel teatavaks teinud, kelle nad pakuvad uueks sise- ja transpordiministriks. Seni on neid ameteid pidanud Eimutis Misiunas ja Rokas Masiulis.

LVŽS on öelnud, et soovib Linas Linkeviciuse välisministrina jätkamist.

Koalitsioonileppe järgi peaks kaitseministri portfell minema Korra ja Õigluse parteile, kuid president Gitanas Nauseda nõuab, et sellesse ametisse jääks Raimundas Karoblis.

Vastutasuks soovib Kord ja Õiglus mõne teist minsitrikohta, kuid Skvernelis kahtleb selle võimalikkuses.

Peaminister on öelnud, et soovib valitsuse ümberkorraldustega võimalikult kiiresti ühele poole jõuda.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: