Valitsus ei soostunud Kambja valda Ülenurmeks muutma

{{1564120440000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Valitsus otsustas mitte muuta 2017. aastal haldusreformi käigus tehtud otsust Kambja valla nimeküsimuses ning omavalitsus ei saa nimeks Ülenurme.

Kambja valla nime küsimus on oodanud juba mõnda aega valitsuse seisukohta, sest Kambja vallavolikogu hinnangul tuleks omavalitsuse nimi ära muuta Ülenurme vallaks, ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

"Põhjendatud argumente on mõlemal poolel, nii nime muutmist taotlevate kui ka säilitamist pooldavate elanike seas. Meie lähtusime haldusreformi käigus valitsuse tehtud otsusest ja kohanimenõukogu ekspertide soovitusest, kes pidasid olulisemaks ajaloolise kihelkonnanime säilitamist."

Kambja vallavolikogu esitas 2018. aasta 6. aprillil valitsusele taotluse nime muutmiseks Ülenurme vallaks, pidades Ülenurme alevikku omavalitsuse keskuseks, kus elab ka suurem osa moodustunud valla elanikest.

"Ülenurme nimi aga kuhugi ära ei kao ning see säilib Kambja vallas asuva alevikuna," rõhutas riigihalduseminister.

Kohanimenõukogu valitsusele esitatud arvamuse kohaselt on Kambja valla nimi põhjendatum, sest see lähtub ajaloolist maa-ala märkivast kohanimest ehk kihelkonna nime eelistamisest. Üldise kohanimevaliku põhimõte on valida võimalikult pikka aega kestnud nimi. Esimesena peetakse silmas kihelkondade nimesid, mis on Eestis pikimat aega valitsenud piirkonnanimed. Teises järjekorras pakutakse võimaliku lähtekohana välja valla keskuse nime.

Haldusüksuste nimede muutmise või muutmata jätmise otsustab valitsus, kaaludes seejuures kõiki olulisi asjaolusid ning järgides seaduses ettenähtud tingimusi.

Kambja ja Ülenurme valla ühendamise ning omavalitsuse nimetamise Kambja vallaks otsustas valitsus 2017. aastal haldusreformi käigus.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: