Express Posti kahjum süvenes 790 000 eurole

Postkastid.
Postkastid. Autor/allikas: Ivo Kruusamägi / CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons

Kahe meediakontserni, Postimees Grupi ja Ekspress Grupi perioodika kojukandega tegeleva ühisettevõtte Express Posti käive langes möödunud aastal 6,7 protsenti 4,4 miljonile euorole ja kahjum lausa kolmekordistus, moodustades ligi 790 000 eurot.

Perioodika kojukandes vähenesid kogused võrreldes 2017. aastaga üheksa protsenti, mis on tingitud turul toimuvatest trendidest. Reklaamikande käibe langus 28 protsenti oli tingitud ennekõike väga keerulisest konkurentsisituatsioonist ning ühe suurkliendi otsepostituse tegemise lõpetamisest. Kirjakande mahud vähenesid 6,4 protsenti, tegemist oli üleüldise turu tendentsiga, suuri kliendiliikumisi ei toimunud.

Ettevõtte seis on juhkonna hinnangul väga keeruline, sest perioodika kandemahud langevad, omanikud jätkavad seni Express Postist sisseostetud tugiteenuste väljaviimist, reklaamikande turul toimub ettevõtte hinnangnul ebaterve konkurents riikliku postiettevõtte poolt, millega Express Post pöördus ka 2017. aastal konkurentsiameti poole.

Samas reklaamimahud hakkasid ettevõtte hinnangul tänu aktiivse ja süsteemse müügitöö tulemusel möödunud aasta teises pooles taas kasvama. Läbirääkimised kandsid vilja ka 2019. aasta kandemahtude osas, mistõttu ootab juhtkond reklaamikande mahtude kasvu ka sel aastal.

Uuel aastal plaanib ettevõte läbi hinnatõusu, juhtimiskulude kokkuhoiu ning protsesside efektiivistamise tulemusena parandada ettevõtte majandustulemusi märgatavalt.

AS Express Post on logistika- ja teenindusettevõte, mis tegeleb ajakirjanduse varahommikuse kojukande, tellijate andmebaaside halduse, ajakirjandusväljaannete tellimuste vastuvõtu ja vahendamisega. Lisaks pakub ettevõte lihtkirja kojukannet, kullerteenust, pimepostituse ja otsepostituse eeltöötlust ning kojukannet. Ettevõttest pool kuulub Postimees Grupp AS-ile ja pool Ekspress Grupp AS-ile.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: