Teine Eesti looduse päev avati Iisakus

Foto: Rene Kundla/ERR

Teist aastat toimub augustikuu kolmandal nädalavahetusel Eesti looduse päev, kus tegevusi jätkub ka järgmise nädala alguseks. Tänavune looduse päev avati Eesti uusima rahvuspargi, Alutaguse rahvuspargi keskuses Iisakus.

Tuttava kutsel koolieelikust pojaga Tallinnast Iisakusse Eesti looduse päeva avamisele tulnud Laura Laube tunnistas, et loodusesse ta lapsega tihti ei satu. Nii on sellised väljasõidud hea võimalus linnalastele metsas käitumist õpetada.

"Juba maast madalast tuleb rääkida lastele, et prügi ei tohi metsa visata, sellest, mis prügi teeb loomadega ja mis see teeb lindudega. Ma ise ka üritan näidata lapsele, et näed, siin on prügi. Just nägimegi prügikotti maas," viitas looduspäevaline Laura Laube metsa alla, kus oli prügipahalase tehtud prügihunnik.

Keskkonnaministeeriumi looduskaitsenõuniku Hanno Zingeli sõnul ongi looduse päeva eesmärk rääkida sellest, kuidas saavad inimesed loodust hoida, tundma õppida ja väärtustada.

"Kindlasti on üks selliste ettevõtmiste eesmärke rääkida väärtustest. Õpetada ja selgitada, kuidas õigesti käituda, ning rääkida sellest, mis toob endaga kaasa üks või teine tegu. Nii halb kui hea," ütles Zingel.

Matkajuht Tiina Gaškovi sõnul on sellistel looduspäevadel korraldatavatele matkadele tulijad tavaliselt tänuväärt kuulajad, sest nad on enamasti uurinud, mis neid ees võib oodata.

"Kui tulevad huviga, siis on lihtsam matka juhtida, seda nüüd kindlasti. Aga eks ka matkajuht peab olema asjatundja," lausus Gaškov.

Eesti looduse päeva avamisel osales kokku ligi pool tuhat inimest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: