Ida-Viru tegusaim kodanik on koduloouurija ja looduskaitsja Anne Nurgamaa

Foto: Rene Kundla/ERR

Ida-Virumaa aasta tegusaimaks kodanikuks valiti koduloo ja looduse uurija ja kaitsja Anne Nurgamaa.

Iisaku kihekonna muuseumi pedagoogi ja giidi Anne Nurgamaa kirg on lisaks koduloo uurimisele looduskaitse ning ta on Eesti noorima rahvuspargi, hiljuti aastaseks saanud Alutaguse rahvuspargi eestkõnelejaid. Sel aastal oli Iisakus tähtsündmuseks Eesti looduse päeva korraldamine, kus osales pool tuhat inimest.

Ida-Viru ettevõtluskeskuse vabaühenduste ja aktiivsete kodanike konkursil jagati tunnustust neljas kategoorias, kokku esitati konkursile ligi 40 kandidaati. Žürii liikme, Ida-Viru ettevõtluskeskuse vabaühenduste konsultandi Marju Uustalu sõnul võis kandidaatide arvuga rahule jääda, kuid ta kutsus eriti omavalitsusi tulevikus veel rohkem oma aktiivsemaid kodanikke tunnustama ja konkursile esitama.

Ida-Virumaa aasta parimaks kohaliku omaalgatuse programmi rakendajaks valiti MTÜ Gagarin, aasta eurorahade rakendajaks valiti MTÜ Kahula küla selts ja aasta kodanikuühenduseks MTÜ Tantsu ja spordiklubi T.W.I.S.T. Crew. Eripreemia sai Krista Pedak Ida-Virumaal "Teeme Ära" talgute juhtimise ja EV100 piirkondlike tegevuste koordineerimise eest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: