EAS-i juht lahkub ametist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1566989700000 | amCalendar}}
Foto: EAS

Ligi kaks ja pool aastat Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust (EAS) juhtinud Alo Ivask lahkub EAS-i juhi kohalt, et liikuda erasektorisse. Ivaski viimaseks tööpäevaks jääb 20. september.

ERR-ile on öeldud, et Ivaskist võib saada Apollo Grupi esimeheks siirdunud Jaanus Vihandi asemel Coop Eesti Keskühistu juht. Ametlikult ei soovinud seda veel kinnitada Ivask ise, ega Coopi esindajad.

Ivask ise rääkis, et EAS on teinud tema juhtimise ajal läbi suure arengu.

"Kõige tähtsam on see, et EAS on selgelt saanud paika fookuse ning asunud jõuliselt kasvatama eksporti, turismitulu ja välisinvesteeringuid ehk teisisõnu panustanud konkreetsete tegevustega majanduskasvu," lausus Ivask, lisades, et otsus lahkuda tuli soovist naasta erasektorisse.

Eelmisel aastal kasvas EAS-i kasvu- ja võtmeklientide müügitulu 15 protsenti, mis on oluliselt kiirem turu keskmisest. Välisinvesteeringute keskusel olid mullu läbi aegade parimad tulemused, kui välisinvesteeringute maht ulatus 324 miljoni euroni. Turismivaldkonnas kasvas oodatust rohkem turismiteenuste eksport, ulatudes kokku 1,97 miljardi euroni.

EAS-i nõukogu peab esitama ministrile ettepaneku uue juhatuse esimehe nimega, teine võimalus on, et ametikohale korraldatakse avalik konkurss. Seni jätkab juhatus kaheliikmelisena: Sigrid Harjo ja Martin Mark.

Väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingokommenteeris ERR-ile, et Ivaski lahkumine ei ole tema jaoks täiesti ootamatu.

"Ta rääkis mulle oma sammudest juba juulikuus ehk tema esimesed sammud erasektorisse suundumiseks olid tehtud kevade poole, enne minu ametisse määramist. Juulikuus oli omavaheline vestlus, aga siis ta ei osanud veel öelda, kas suundumine erasektorisse on kindel või mitte," ütles Kingo.

Ta lisas, et kandideerimisperiood kohale, kuhu Ivask kandideeris, oli väga pikk. Nüüdseks on see protsess lõppenud ja Ivask osutuski valituks.

Kingo nimetas koostööd Ivaskiga väga heaks ja tänas EAS-i senist juhti tehtud töö eest.

"Ivask on olnud EASile hea juht, kuid mõistan tema soovi võtta uusi vastutusi," ütles Kingo.

Minister ütles, et peab lisaks headele majandustulemustele Ivaski tugevuseks ka tema moodustatud ja juhitud meeskonda, kes saab organisatsioonile võetud eesmärkide elluviimist jätkata.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: