Politsei asus uurima kanepipoodides müüdava kauba seaduslikkust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eurosertifitseeritud kanepi kasvandus Kalamajas
Eurosertifitseeritud kanepi kasvandus Kalamajas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Politsei otsis kolmapäeval läbi Tallinna vanalinnas ja kesklinnas asuvaid kanepitooteid müüvaid poode, kahtlustades, et seal müüakse tooteid, mis sisaldavad sisaldada lubatust suuremal määral barkootilist ainet THC-d ehk tetrahüdrokannabinooli. Üks läbiotsimine toimus ka Pärnu linnas asuvas poes.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre sõnul näitavad kogutud andmed, et poes müüdavates toodetes võib THC sisaldus ületada lubatud määra, milleks on 0,2 protsenti.

"Kõnealustes poodides müüdavad kanepitooted sisaldavad kauplejate sõnul peamiselt CBD-d ehk kannabidiooli, mis on üks kanepis sisalduvaid toimeaineid. Kanepi toimeainetest on keelatud THC selle psühhotroopse toime tõttu. Meil on alus arvata, et neis poodides müüdavates kanepitoodetes võib THC sisaldus olla lubatust kõrgem ehk üle 0,2 protsendi. Läbiotsimisel konfiskeerisime hulga kanepitooted, sealhulgas erinevad kanepitaime osasid, mille saadame kontrolliks ekspertiisi," ütles Tambre.

Tambre sõnul peab iga ettevõtja olema kursis, milliseid tooteid tema poes müüakse.

"Tooteid hankides internetist ja välisriikidest tuleb veenduda, et need on seaduslikud. Vastutus lasub toote käitlejal ehk antud juhul kauplejal," lisas Tambre. Kanepi kasvatamine narkootilise aine valmistamise eesmärgil on keelatud.

"Inimesed, kes kanepitoodetega tegelevad, peavad olema kursis regulatsioonidega. Põllumajandusliku tootmise eesmärgil võib kanepit kasvatada Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika asjakohase turukorraldusabinõu nõuete kohaselt ehk siis, kui THC sisaldus jääb alla 0,2 protsenti," lisas ta.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: