Gripivaktsiin jõudis Eestisse

Vaktsineerimine.
Vaktsineerimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Ravimiametile on teada, et esimene kogus neljavalentset gripivaktsiini saabus Eesti hulgimüüki eile ning apteegid ja tervishoiuasutused saavad seda nüüd tellida.

Sel aastal võttis Maailma Terviseorganisatsioon 2019-2020. a hooaja gripiviiruse tüvede lõplikuks väljaselgitamiseks lisaaega, teatas ravimiamet.

Oli kahtlus, et seetõttu jõuavad vaktsiinid Eestisse tavapärasest kuu aega hiljem - alles septembri lõpuks, ent 48 000 annust jõudsid siiski varem.

Ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Ott Laius ütles, et sel hooajal on Eestisse saabumas kolm gripivaktsiini: Influvac, VaxigripTetra ja Fluarix.

Influvac Tetra saabub Eestisse oktoobris kõige viimasena.

Fluarix Tetra ja VaxigripTetra on lubatud alates 6. elukuust, aga Influvac Tetra alates 3 aasta vanusest. Kõik vaktsiinid on neljavalentsed. Hinna kujundab iga tootja ise.

Kõige kindlama kaitse annab vaktsineerimine oktoobris enne gripihooaja algust.

Maailma Terviseorganisatsioon kinnitab gripivaktsiini koostise järgnevaks hooajaks lähtuvalt viiruse tüvedest, mis kõige tõenäolisemalt tuleval hooajal kõige aktiivsemalt levivad.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: