Tallinn võttis Kose tee 58 üldplaneeringu muutmises aja maha

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Vaade Kose tee 58 kinnistule uue lastaia kõrval. Autor/allikas: Pirita linnaosa valitsus

Pirita linnaosakogu ei toetanud Tallinna plaani muuta Pirita üldplaneeringut, et Kose tee 58 asuvast vanast lasteaiamaast osa elamumaaks võõrandada, tükkideks jagada ja maha müüa. Seetõttu võttis linn maakasutuse muutmises aja maha.

Tallinna haridusamet algatas mais Pirita üldplaneeringu muutmise, et saaks võõrandada osa Kose tee 58 kinnistust elamumaaks ja jagada see tükkideks. See pahandas aga Pirita elanikke, kuna piirkonnas napib nii lasteaia- kui koolikohti.

Augusti lõpus arutas Kose tee 58 kinnistu küsimust ka Pirita linnaosakogu. Kogu liikmed olid ühel meelel selles, et kinnistu võiks jääda linnale sotsiaalmaaks.

"Pirita-Kosel Kose tee 58 uue lasteaia hoone kõrval asuva sotsiaalmaa võõrandamine ja linnaosa üldplaneeringu muutmise algatamine on praegu peatatud," ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Ta lisas, et Pirita linnaosa üldplaneeringu kohaselt on Kose tee 58 kinnistu üldplaneeringuga määratud sotsiaalmaaks, kuhu tohib rajada üldkasutatavaid hooneid, näiteks haridus-, kultuuri-, vaba-aja veetmise ja sportimisvõimalusi pakkuvaid hooneid.

Liinati sõnul võiks Kose tee 58 jääda ka edaspidi ühiskondlike hoonete kinnistuks, sest linnaosa elanike arv kasvab ning linnale kuuluvat sotsiaalmaad pole Pirital just ülearu, mistõttu tuleks olemasolevast maast kinni hoida.

Kui 2009. aastal nähti ette Pirita üldplaneeringuga linnaosa elanike arvu kasvu tõus 2030. aastaks 18 000 elanikuni, siis 1. juuli seisuga elab Pirital juba 18 650 inimest.

Kose tee 58 kinnistu on sotsiaalmaa-ühiskondlike ehitiste maa, mis asub Kose tee ja Varsaallika vahele jääval alal. Kinnistu suurus on 29 887 ruutmeetrit.

Kinnistul asub 2018. aastal valminud lasteaiahoone ja kaks 1930. aastatel ehitatud puithoonet, mis on amortiseerunud ja mida ei kasutata.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: