Orkaaniohvrite arv Bahamal kasvas 43-ni

Inimesed ootavad laevalepääsu Marsh Harbouri sadamas Bahamal Abaco saarel.
Inimesed ootavad laevalepääsu Marsh Harbouri sadamas Bahamal Abaco saarel. Autor/allikas: Reuters / Scanpix

Bahama saari nädala algul tabanud kõigi aegade võimsaimas orkaanis Dorian hukkus vähemalt 43 inimest, kuid ohvrite arv võib veel märgatavalt tõusta, kuna sajad inimesed on teadmata kadunud.

Kaheksa inimest hukkus Grand Bahama saarel ning 35 Abocosel, teatas ajaleht Washington Post reedel viitega kohalikele võimudele. Ohvrite arv sellel 400 000 inimesega riigis kasvab aga kindlasti, kuna hukkunute surnukehad alles hakkavad tormi ja üleujutuse taandudes rusude alt välja tulema.

Samal ajal püüavad sajad inimesed Bahama saartelt lahkuda, et mitte jääda orkaanist purustatud maale. Pealtnägijate sõnul tunglesid tuhanded inimesed Freeporti sadamas, et pääseda laevale, mis viib USA-sse sisenemiseks vajalikke dokumente omavad inimesed Floridasse.

Valitsus: Bahamal hukkunute arv võib olla tohutu

Kui Doriani külvatud kaose järel lõpuks selgus majja saab, võib hukkunute arv osutuda ehmatavalt suureks, teatas Bahama tervishoiuminister Duane Sands neljapäeval. Reedehommikuse seisuga on ametlik hukkunute arv 30, kuid ametnike teatel ulatub kadunud inimeste arv Abaco ja Grand Bahama saarel sadadesse, võimalik et tuhandetesse.

Tervishoiuminister Sandsi teatel võib lõplik hukkunute arv olla suurem, kui praegu osatakse arvata. "Avalikkus peab valmis olema uskumatuteks teadeteks hukkunute arvust ja inimeste kannatustest," ütles ta neljapäeval kohalikule raadiole, vahendab BBC.

Punase Risti teatel on Abacol ja Grand Bahamal hävinud või tõsiselt kannatada saanud 13 000 majapidamist, mis on peaaegu pool kõigil saartel asuvatest majadest.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters / BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: