Soomere näeks ka teisi inimesi Teaduste Akadeemia juhiks kandideerimas

Tarmo Soomere.
Tarmo Soomere. Autor/allikas: Siim Lõvi / ERR

Eesti Teaduste Akadeemia praegune president, kes ka järgmiseks ametiajaks kandideerib, ütles, et Akadeemia tulevikule oleks parem, kui juhi kohale kandideeriks mitu inimest.

"Vastab tõele, et ametlikul tasemel olen vaid mina nõustunud kandideerima," ütles Soomere ERR-ile.

Soomere märkis, et ettepanekuid kandideerida on tehtud veel mitmele tema kolleegile, aga praeguse seisuga ei ole konkreetse isikuni jõutud.

"Akadeemia tuleviku seisukohalt oleks mitme kandidaadi visioonide võrdlus kindlasti parem kui ühe kandidaadi tegutsemiskava aktsepteerimine," sõnas Soomere.

Vastavale Eesti Teaduste Akadeemia valimiseeskirjale võivad valimisistungil osalevad akadeemikud veel hetk enne valimiste algust üles seada täiendavaid presidendikandidaate.

Teaduste akadeemia valib omale uue presidendi 25. septembril.

Eesti Teaduste Akadeemia on 1938. aastal loodud kõrge teadusliku kvalifikatsiooniga teadlaste ühendus, kelle ülesanne on arendada ja esindada Eesti teadust, aidata kaasa teadustulemuste rakendamisele Eesti riigi sotsiaalse ja majandusliku arengu - eestimaalaste üldise elukvaliteedi parendamise - huvides ning väärtustada teadust ja teaduslikku mõtteviisi Eestis, seisab akadeemia põhikirjas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: