Kaitseliit harjutab Valgas võitlust ebaseaduslike gruppide vastu

Foto: ERR

Kaitseliidu Lõuna-Eesti malevad harjutavad aasta suurimal õppusel Valgas, kuidas võidelda linnatingimustes illegaalsete grupeeringute vastu.

Lahingutegevust hoonestatud alal on kas või Ukraina kogemust arvestades tähtis osata ja seda on Kaitseliidu Lõuna-Eesti malevad viimase aasta jooksul ka enam õppinud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on kolmeaastane tsükkel, kus me ühel aastal teeme konventsionaalset võitlust, teisel aastal teeme sissivastast ja linnavõitlust ning kolmandal aastal teeme hajutatud lahingutegevuse moodi võitlust," selgitas Kaitseliidu Tartu maleva pealik Kaido Tiitus.

Laupäeval harjutati olukorda, kus Valga linna elutähtsad punktid olid hõivanud mittesõbraliku riigi üksused ja Kaitseliidu malevail tuli need välja tõrjuda. Maanteedel ja tänavail korraldati varitsusi.

Suurõppusel Sibul osales ligi 900 kaitseliitlast Lõuna-Eesti malevaist ja kaasa tegid ka politseinikud.

"Hübriidsõda iseenesest on lai mõiste, aga kindlasti peame võtma sealt elemente, mida me näeme, et võivad meie olukorras ette tulla. Selliste asjade vastu püüame valmis olla, nagu ka tänases stsenaariumis on - grupeeringute sattumine meie elukeskkonda ja selle elukorralduse pea peale pööramine," rääkis Tiitus.

Ka Lätis jõuvad Maakaitse aasta suurimad õppused polügoonidelt linnadesse, et harjutada hübriidohu korral koostööd politsei ja piirivalve ning omavalitsustega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: