Video: Briti meredessant Salmistul

{{1562161440000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Neljapäeval toimus Harjumaal Salmistul Briti meredessant, mis oli Ühendatud Ekspeditsiooniväe (JEF) esimese suurõppuse lõppvaatus ning milles osales sadu sõdureid ning tehnikat merel ja õhus.

Eesti poolelt tagasid liitlaste julgeoleku maabumisel ning selle järel Kaitseliit, merevägi ning politsei ja piirivalve. Lisaks merelt tulnud tehnikale ja inimestele toetasid dessanti kopterid ja praegu Balti riikide õhuruumi valvavad hävituslennukid Eurofighter.

Maikuus algas Läänemerel õppuste seeria Baltic Protector Taani, Saksa, Rootsi ja Balti riikide vetes. Õppusel osaleb rahvusvaheline Ühendatud Ekspeditsioonivägi lühendiga JEF. Väge juhib Suurbritannia, sellesse kuuluvad Taani, Baltimaad, Holland, Norra ja Rootsi.

JEF asutati NATO Wales'i tippkohtumisel 2014. aastal ja tänavu toimub selle esimene suurõppus. Õppus kulmineerub Briti meredessandiga Kolga lahes. Ekspeditsiooniväkke kuulub kokku umbes 3000 mereväelast ja merejalaväelast, 17 laeva üheksast riigist.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: