TLÜ alandas Vaheri magistritöö hinnet kolme palli võrra ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Ülikooli (TLÜ) magistriõppekava lõputööde kaitsmiskomisjon alandas esmaspäeval politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri magistritöö hinnet kolme palli võrra.

"Tallinna Ülikooli õigusteaduse magistriõppe õppekava lõputööde kaitsmiskomisjon otsustas langetada Elmar Vaheri magistritöö hinnet kolme palli võrra, hinnates tööd D-ga," ütles TLÜ pressiesindaja Sulev Oll ERR-ile.

Sisuliselt tähendab töö hindelt A alandamine hindele D seda, et varem "suurepäraseks" hinnatud töö hinnati "rahuldavaks".

Tema sõnul juhindus kaitsmiskomisjon oma otsuses akadeemilise komisjoni poolt tuvastatud puudustest viitamisel ning nõustus akadeemilise komisjoni hinnanguga, mille kohaselt on põhjendatud magistritöö hinde alandamine. 

"Samas leidis ka kaitsmiskomisjon, et magistritöö omab iseseisvat väärtust ning sisaldab valdavas mahus originaalseid osasid, ka ei esinenud viitamisvigasid töö järelduste osas," lisas Oll.

Vaher esitas juunis Tallinna Ülikoolile taotluse sooviga kontrollida tema magistritöö "Ohutõrje õiguslik regulatsioon põhiseaduslikku korda ähvardada ohu korral" vastavust akadeemilistele nõuetele.

Vaher on meediale kinnitanud, et tema magistritöö ei ole plagiaat ning ta ei ole teadlikult ühelegi arvukatest allikatest viitamata jätnud.

"Kirjutasin oma magistritöö põhiseaduslikku korda ohustava olukorra tõrjumisest 2011. aastal jõustunud korrakaitseseaduse valguses. Viitasin oma töös enam kui 80 allikale, läbi töötasin oluliselt rohkem materjale. Kvaliteedikontroll oli minu jaoks juhendaja, Tallinna Ülikooli õigusteaduse dotsent Ilmar Selge, kellega arutasime läbi nii töö suunad kui ka erinevad allikad. Teadlikult ei ole ma ühelegi allikale viitamata jätnud," kinnitas Vaher.

Juunis otsustas Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon otsustas saata Elmar Vaheri magistritöö õigusteaduse magistriõppekava lõputööde kaitsmiskomisjonile uuesti hindamiseks. Töös esinevatest viitamisvigadest tulenevalt soovitab akadeemiline komisjon hinnet alandada, kuid töö väärib komisjoni hinnangul siiski positiivset hinnet.

Vaher: teema on minu jaoks lõppenud

Vaher teatas esmaspäeval pärast komisjoni otsust, et aktsepteerib seda ning peab teemat enda jaoks lõpetatuks.

"2016. aastal hindas Tallinna Ülikool minu lõputöö hindega A, täna muutis hinnet D-le. Usaldan Tallinna Ülikooli ning tänast komisjoni otsust ma ei vaidlusta. Tänase komisjoni otsusega on magistritöö küsimus saanud minu jaoks lõpliku lahenduse," teatas Vaher pressiesindaja vahendusel.  

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: