Swedbank hakkab peagi pakkuma Apple Pay makselahendust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Swedbank
Swedbank Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti tegutsevatest suurtest pankadest hakkab peagi Swedbank pakkuma võimalust Apple Pay makselahenduse kasutamiseks. Ka LHV loodab Apple Payd pakkkuma hakata.

"Läbirääkimistega on alustatud juba ammu, kuid Apple Pay laienes Eesti turule alles selle aasta juunis ning nüüd oleme formaalsustega jõudnud niikaugele, et koostöölepe on sõlmitud ja lähiajal avaneb meie klientidele võimalus Apple Pay kasutamiseks," rääkis Swedbanki eraisikute panganduse juht Kaie Metsla.

Swedbanki meediajuht Karin Laurima ei olnud nõus täpsustama, kas rakendus jõuab Swedbanki klientideni päevade, nädalate või kuude pärast.

LHV pank plaanib Apple Pay makselahendust pakkuma hakata lähikuudel. "Meie eesmärk seda võimalikult kiiresti hakata pakkuma, käivad ettevalmistustööd," ütles LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum.

Soovi Apple Pay kasutuselevõtuks on väljendanud ka Coop Pank. Coopi Panga igapäevapanganduse Teet Kerem ütles, et Coop Pank veel Apple Pay lahendust ei paku.

"Coop Panga kaartidel on täna kasutusel unikaalne lojaalsustunnus, mis võimaldab meie klientidel kasutada pangakaarti soodustusi andva kliendikaarina kõigis Coopi kauplustes. Hetkel veel ei toeta rahvusvaheline kaardiplatvorm paralleelselt lojaalsustunnust ja Apple Pay makselahendust. Niipea, kui see võimekus luuakse, oleme valmis pakkuma Apple Pay makselahendust," selgitas Kerem.

Hetkel veel ei toeta rahvusvaheline kaardiplatvorm paralleelselt lojaalsustunnust ja Apple Pay makselahendust. Niipea, kui see võimekus luuakse, oleme valmis pakkuma Apple Pay makselahendust.

SEB Panga kommunikatsioonijuht Julia Piilmann ütles ERR-ile, et SEB tegeleb hoopis lahendusega Android-süsteemi jaoks.

"Kahjuks hetkel me ei saa anda mingit konkreetset infot Apple Pay teenuse kasutamise kohta, sest praegu oleme keskendunud samalaadse lahenduse turule toomisega Android'i süsteemi jaoks. Kuna SEB kliendid kasutavad peamiselt Android'i süsteeme, on see lahendus meie jaoks prioriteetne," ütles Piilmann.

Apple Pay makselahendus jõudis Eestisse 26. juunil, siis toetasid Apple Pay makseid Eestis vaid veebipangad Monese, Revolut ja N26. Ühtegi siinset suurpanka Apple Pay toetajate nimekirjas veel polnud.

Sel nädalal teatas ka Bolt, et pakub klientidele Apple Pay maksevõimalust. Mobiilimaksena kasutatav Apple Pay ilmub uuendatud Bolti rakendusse automaatselt ning võimaldab tasumist nii autosõidu kui ka elektrilise tõukeratta renditeenuse eest. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: