Google astus vastusammu EL-i autoriõiguste seadusele Prantsusmaal

Google.
Google. Autor/allikas: Pawel Kopczynski/Reuters/Scanpix

Google teatas kolmapäeval, et ei maksa Euroopa meediaväljaannetele nende artiklite, piltide ja videote kasutamise eest oma päringutes Prantsusmaal.

Firma teatel näidatakse oma otsingumootoris ning Google News portaalis vaid sisu meediafirmadelt, mis on andnud loa seda tasuta kasutada. 

Prantsusmaast sai juulis EL-i esimene riik, mis jõustas bloki autoriõiguste reformi. Seaduse eesmärk on tagada, et meediafirmadele makstakse nende loomingu eest, mida näidatakse Google'is, Facebookis ja teiste reklaamiturul domineerivate veebihiidude lehekülgedel, teatas AFP. 

Uued reeglid näevad ette autoriõigusega kaasnevaid õigusi, mille alusel peavad veebiplatvormid maksma meediale tasu uudislugude eest, millele platvorm lingib ja millest ta katkendi avaldab.

Uudisteagentuuride sõnul teenivad internetihiiud nagu Facebook ja Google nende uudislugudega seotud reklaami pealt miljardeid dollareid tulu, samas kui meediaorganisatsioonid kannatavad.

Google'i uudisteharu asepresident Richard Gingras ütles, et Euroopa meediafirmad peavad otsustama, kas lubavad Google'il näidata Prantsusmaal katkendeid oma sisust või pisipilte. Kui nad on nõus, siis tasu nad Google'ilt ei saa, lisas ta. 

Kui uudisteportaalid sellega nõus ei ole, siis ilmub Google'i otsingutulemustes vaid ilma pildita otsinguvaste, millele vajutades pääseb uudisloole ligi. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: