Keskmist vanaduspensioni tulumaksuvaba hoidev eelnõu läbis esimese lugemise

Uuritud eakate rühm on silmapaistev mitme olulise tunnuse poolest: neil on suhteliselt hea vaimne võimekus, hea haridustase ja üllatavalt vähe lapsi.
Uuritud eakate rühm on silmapaistev mitme olulise tunnuse poolest: neil on suhteliselt hea vaimne võimekus, hea haridustase ja üllatavalt vähe lapsi. Autor/allikas: Sille Annuk/Eesti Meedia/SCANPIX

Riigikogus läbis esimese lugemise Reformierakonna algatatud tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis hoiaks keskmise vanaduspensioni tulumaksuga maksustamisest vaba.

"Eelnõuga tehtavate muudatuste tulemusel ei kuulu pension Eestis edaspidi tulumaksuga maksustatava tulu hulka. Selline muudatus laieneb eelnõu kohaselt ka kõigile töötavatele pensionäridele ning hõlmab väljamakseid kõikidest pensionisüsteemi sammastest. Pensioni ei maksustata tulumaksuga Eesti keskmise vanaduspensioni ulatuses sõltumata sellest, millisest sambast väljamakseid tehakse ning sõltumata sellest, kas pensioni saaja töötab või mitte," märgitakse eelnõu seletuskirjas.

Keskmine vanaduspension on 2019. aasta 1. aprillist 483 eurot kuus. Järgmine pensionite korraline indekseerimine toimub 2020. aasta esimeses kvartalis, mil keskmine vanaduspension kerkib 38 euro võrra. Valitsus otsustas sellele erakorraliselt lisada seitse eurot ehk pensionitõus oleks 45 eurot ning keskmine vanaduspension kerkib 528 eurole. Tulumaksuvaba on aga Eestis praegu 500 eurot.

Hoida pensionid tulumaksuvaba oli nii Keskerakonna kui ka EKRE valimislubadus enne 2019. aasta riigikogu valimisi. Keskerakond lubas oma valimisplatvormis tõsta vanaduspensionäride maksuvaba tulu 750 euroni kuus.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: