Ratas: piiratud ressursid ei võimaldanud keskmist pensioni tulumaksuvaba hoida

{{1569490980000 | amCalendar}}
Foto: Juhan Hepner/ERR

Peaminister Jüri Ratas ütles pensionitõusuga kaasnevat keskmise vanaduspensioni tulumaksuga maksustamist kommenteerides, et valitsusliit soovis seda küll mitte teha, aga määravaks said piiratud rahalised ressursid.

"See, mis suudetakse koalitsioonis kokku leppida üheltpoolt ja see, millised on rahalised võimalused teiseltpoolt - seal tuleb leida parim lahendus. Täna valitsus otsustas, et parim lahendus on esimene samm, et nendel eakatel, kellel tööstaaž on keskmiselt 44 aastat, siis keskmine vanaduspension tõuseb viimase 12 aasta kõige kiiremas tempos, see on 45 eurot, mis sisaldab nii indekseerimist kui ka erakorralist pensionitõusu," ütles Ratas vastuseks ERR-i päringule.

Ratas rõhutas, et tegemis on alles esimese sammuga ja valitsus arutab teemat taas järgmisel aastal. Küsimusele, kas koalitsioon arutas ka koos pensionitõusuga tulumaksumäära tõstmist, vastas Ratas, et see võimalus oli laual.

"Aga tuli leida see parim lahendus, mis piiratud rahaliste ressursside puhul on," nentis peaminister ja avaldas heameelt, et ajakirjanikud erakondade valimisplatvorme loevad ja sealt kirjas olevat meelde tuletavad.

EKRE fraktsiooni liige Urmas Espenberg tõdes, et kuigi ta ise toetab tulumaksuvaba pensionit, siis praegu ei ole see võimalik. "Liigume edasi samm-sammult, avardades võimalusi ja viies neid lubadusi ellu," ütles ta "Aktuaalsele kaamerale".

Rahanduskomisjoni aseesimees, Reformierakonna liige Maris Lauri ütles, et pensionäridele lisaraha andmine on valikute küsimus.

"Alati on valitsusel võimalik teha valikud. Raha on alati vähe. Nii nagu igal inimesel on kodus alati rahakotis vähe raha. nii on ka valitsusel raha vähe ja siis tuleb teha valikud. Kui valitsus teeb sellised valikud, siis ta teeb sellised valikud," kommenteeris Lauri.

Keskerakonna, aga ka EKRE riigikogu valimisplatvormis oli lubadus hoida keskmine vanaduspension tulumaksuvaba. Keskerakond lubas rakendada pensionäridele täiendavat 250-eurost tulumaksuvabasust, mis tõstnuks selle 750 euroni kuus. Tuleval aastal kerkib keskmine vanaduspension 528 eurole ehk üle 500 euro suuruse maksuvaba piiri.

 

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: