USA-s veipimisega seotud haigustesse surnute arv tõusis 12 inimesele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Veipimistooted USA-s kaupluses.
Veipimistooted USA-s kaupluses. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Veipimisega seotud haigusesse surnute arv tõusis USA-s 12 inimesele ning e-sigareti kasutamisega seotud kopsuvigastusega inimesi on riigis juba 805, ütlesid tervishoiuametnikud neljapäeval.

Haiguseid põhjustanud ainet pole leitud, kuid paljudel patsientidel oli kokkupuude e-sigarettidega, mis sisaldasid kanepi peamist psühhoaktiivset ainet THC-d, ütles uued andmed esitanud haiguste kontrolli ja ennetamise keskus CDC.

Kopsuhaigusega patsientide plahvatuslikku kasvu seostatakse mustalt turult ostetud korduvkasutatavate täitevedelike pudelitega.

CDC andmeil surid 12 inimest 10 osariigis Californiast Floridani. Samas esines 805 kinnitatud ja tõenäolist haigestumise juhtu 46 osariigis ja USA Neitsisaartel.

Esimesest surmast teatati augustis.

Tubakatööstuse juhid üritavad ennetada osariikide keelde tööstuse harus, mida nad peavad selle tulevikuks. Viimase kolme nädala jooksul on e-sigarettide müügi peatanud India ning USA Massachusettsi osariik. Veel kaks - New York ja Michigan - keelasid e-sigarettide maitsestatud vedelikud.

President Donald Trump tahab keelata kõik peale tubakamaitseliste vedelike müügi alates oktoobrist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: