Kaljulaid kohtus Saksamaal Merkeliga

President Kersti Kaljulaid ja Angela Merkel
President Kersti Kaljulaid ja Angela Merkel Autor/allikas: Presidendi kantselei

Teisipäeval Saksamaal töövisiidil olnud president Kersti Kaljulaid kohtus liidukantsler Angela Merkeliga ja Bundestagi presidendi Wolfgang Schäublega.

Kohtumistel tuli jutuks Eesti digiühiskond ja e-riigi lahendused. Samuti tutvustas Kaljulaid Saksa kõrgematele riigiametnikele Eesti e-tervishoiu süsteemi. Veel tulid arutlusele digitaalne suveräänsus Euroopas ning küberjulgeolek.

"Digitaalse ühiskonna ülesehitamine algab lubavast õigusruumist ning õigusloomes tuleb kehtestada selged põhimõtted, millest digimajanduse ja e-riigi ehitamisel kinni pidada," ütles Kaljulaid Berliinis Merkelile.

"Loomulikult toob üleminek digitaalsetele teenustele endaga kaasa ka riske, kuid digitaliseerimise eelised on suuremad kui riskid. Eesti avalik ja erasektor jagavad hea meelega oma kogemusi ning tehnoloogilisi lahendusi turvalise e-riigi ülesehitamiseks," lisas Eesti president. Pikemalt räägiti veel digitaalse identiteedi olulisusest ning kuidas saaks seda Saksamaal juurutada.

Koos arutati ka seda, mis võiks olla Saksamaa EL-i eesistumise digitaalse valdkonna fookus.

"Euroopa Liidust võiks saada digitaliseerimise eestvedaja, kui suudame astuda selleks vajalikud sammud: näiteks anda oma kodanikele digitaalsed isikutunnistused. Meil on juba olemas eeliseid õigusruumi näol," lausus Kaljulaid.

Wolfgang Schäublega arutas Kaljulaid Euroopa tulevikku, sealhulgas kaitsekoostööd, Brexitit ja Euroopa Liidu järgmise eelarveperioodi rahastust.

President Kersti Kaljulaid ja Wolfgang Schäuble Autor/allikas: Presidendi kantselei

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: