G7: Facebook peab Libra osas esmalt lahendama õiguslikud probleemid

{{1571363400000 | amCalendar}}
Krüptovaluuta ja libra logo.
Krüptovaluuta ja libra logo. Autor/allikas: Dado Ruvic/Reuters/Scanpix

Juhtivate tööstusriikide ühenduse G7 hinnangul peab suhtlusvõrgustik Facebook enne krüptovaluuta Libra käikulaskmist lahendama sellega seotud õiguslikud ja regulatoorsed probleemid.

"Digraha arendajatele on õiguslik baas ja kõigi reeglite järgimine absoluutne eeltingimus," seisab vastavasisulises avalduses.

Facebooki krüptovaluuta Libra jaoks loodud ühendus Libra Association tegi esmaspäeval teatavaks oma 21 asutajaliiget.

Libra projekt on silmitsi aina teravama kriitikaga regulaatorite poolt. Hiljuti hoiatas tööstusriikide ühendus G7, et Libra kujutab endas ohtu globaalsele finantssüsteemile.

Facebook on projekti kaitseks öelnud, et see langetaks rahaülekannete kulusid ja aitaks neid, kellel praegu pangandusele ligipääsu ei ole.

Facebooki krüptovaluuta asutajaliikmed, nende seas Uber, Spotify ja Vodafone, allkirjastasid esmaspäeval Genfis koostööleppe, teatas ühenduse tegevdirektor Bertrand Perez.

Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg peaks 23. oktoobril vastama USA esindajatekoja küsimustele Libra plaani kohta.

Ka G20 hinnangul peab Facebook Libraga seotud riskid kõrvaldama

Maailma juhtivate majandusriikide ühendus G20 tegi reedel avalduse, milles tõi välja suhtlusvõrgustiku Facabook kavandatava krüptovaluuta Libraga seotud riskid ja toonitas, et need tuleb enne kõrvaldada.

G20 hinnangul kujutab Libra tõsist ohtu muu hulgas rahapesu, petturluse ja ebaseadusliku rahastamise vallas.

"Neid riske tuleb kohaselt hinnata ja probleemidega tegeleda enne projektide käikulaskmist," märgiti avalduses.

Ühendusse G20 kuulub 19 riiki ja Euroopa Liit. Koos hõlmavad osalejad 80 protsenti maailma sisemajanduse koguproduktist (SKP).

Pariis, Rooma ja Berliin plaanivad Facebooki Libra keelamist

Prantsusmaa, Itaalia ja Saksamaa valmistavad ette meetmeid Facebooki uue krüptovaluuta Libra keelamiseks Euroopas, ütles Prantsuse majandusminister Bruno Le Maire.

"Libra ei ole Euroopa pinnal teretulnud," ütles Le Maire ajakirjanikele iga-aastasel Maailmapanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi kohtumisel.

"Me võtame koos itaallaste ja sakslastega meetmeid, sest kaalul on meie suveräänsus," lisas ta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: