USA esindajatekoda hääletab tagandamismenetluse üle

{{1572318300000 | amCalendar}}
USA kongressi hoone Washingtonis.
USA kongressi hoone Washingtonis. Autor/allikas: SCANPIX / AP

USA kongressi esindajatekoda hääletab neljapäeval resolutsiooni üle, mis määratleb edasised sammud president Donald Trump tagandamise juurdluses, ütles demokraatide nõunik.

"Meede määratleb juurdluse järgmised sammud," lausus nõunik esmaspäeval pärast seda, kui esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi teavitas esindajatekoja demokraate plaanist, mis on mõeldud vastukäiguna Trumpi ja osa vabariiklaste väidetele, et tagandamismenetlusel ei ole täiskogu hääletuseta seaduslikku jõudu.

"See resolutsioon määratleb ameerika rahvale avatud kuulamiste protseduuri, visandab protseduurid tõendite edastamiseks võimalikke tagandamissätteid kaaluvale õiguskomisjonile ning sätestab presidendi ja tema advokaadi õigused nõuetekohaseks protseduuriks," kirjutas Pelosi seadusandjaile.

Ukrainlased ei kavatse Trumpi tagandamisjuurdluses ise tunnistusi anda

Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko ütles, et Ukraina võimude esindajad ei kavatse oma algatusel anda USA kongressile tunnistusi president Donald Trumpi tagandamisjuurdluses.

"Kõiki kanaleid, mida on vaja, kasutatakse pidevalt - ametlikke ja mitteametlikke. On kanaleid, mis seisavad ametlikest eraldi, kuid see ei tähenda, et need ei toimi ja nende tegevust ei koordineerita," ütles Prõstaiko teisipäeval Mariupolis ajakirjanikele.

Prõstaiko kinnitas, et suhtlus ameeriklastega käib korrapäraselt. 

Kommenteerides võimalust, et Ukraina poliitikud lähevad USA presidendi tagandamisjuurdlusele tunnistusi andma, märkis Prõstaiko: "Me võiksime rääkida, kui palutakse. Me ei ole sellega seotud. Las lahendavad ise - me ei sõida sinna ega hakka kommenteerima."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: