Helme moodustas rahapesu ja terrorismi rahastamise hindamise juhtrühma

Rahapesu.
Rahapesu. Autor/allikas: AP/SCANPIX

Rahandusminister Martin Helme moodustas rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise valitsuskomisjoni juurde riikliku rahapesu ja terrorismi rahastamisega seotud riskide hindamise ajutise juhtrühma.

Juhtrühma moodustamise eesmärk on siseriikliku riskihinnangu koostamine ning siseriiklikus riskihinnangus tuvastatud riske maandavate meetmete ja tegevuste rakendamise plaani koostamine.

Töörühma juhiks saab rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna juhataja Toomas Vapper.

Lisaks temale kuuluvad töörühma finantsinspektsiooni rahapesu tõkestamise ja makseteenuste järelevalve osakonna juht Matis Mäeker, rahapesu andmebüroo juht Madis Reimand, kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Martin Arpo, riigiprokuratuuri süüdistusosakonna riigiprokurör Marek Vahing, Eesti Panga õigusteenistuse juhataja Marek Feldman, justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna karistusõiguse ja menetluse talituse nõunik Markko Künnapu, rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna nõunik Sören Meius ning siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna nõunik Ursula Sokk.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: