Klandorf: kui Rand tagasi ei astu, ootab teda erakonnast väljaheitmine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1572608220000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Keskerakonna aukohus teeb juhatusele ettepaneku jätta Monica Rand erakonda, kui ta Tartu abilinnapea kohalt tagasi astub, ütles aukohtu esimees Kalle Klandorf. Vastasel juhul ootab Randa Klandorfi sõnul erakonnast väljaheitmine.

"Mina näen siin kompromissi. Kui suudetakse kompromiss saavutada Tartu piirkonna ja Monica Ranna vahel, siis ei ole ju probleeme. Monica Rand jääb siis erakonda edasi ja ilmselt töö läheb edasi," lausus Klandorf.

"Kui ei suudeta saavutada kompromissi, siis ma ei näe palju võimalusi, et erakonna juhatus tuleks mingisugusele teisele otsusele," lisas Klandorf.

"Meie põhikiri annab suured volitused piirkonna juhatusele ja kui piirkonna juhatus on sellise otsuse vastu võtnud valdava häälteenamusega, siis ma ausalt öeldes ei näe võimalust, et erakonna liige ei täidaks seda piirkonna juhatuse otsust," selgitas Klandorf.

Kompromiss tähendab Klandorfi sõnul seda, et Rand astub Tartu abilinnapea kohalt tagasi, aga erakonnast välja ei heideta.

Rand: juhatus peab tegema otsuse, kas ma olen erakonnale vajalik

Monica Rand vastas ERR-i küsimusele, kas ta astub abilinnapea kohalt tagasi, et täna on seda vara öelda. "Kindlasti pean ma läbi rääkima mõningate inimestega, arutama meie ühiseid mõtteid ja seisukohti ja siis ma võin juba midagi täpsemat öelda," lausus Rand.

"Ma arvan, et erakonna juhatus peab otsuse langetama, kas ma olen erakonnale vajalik või mitte," lisas ta.

Tartu abilinnapea Monica Rand ütles teisipäeval, et ei kavatse oma ametist ja erakonnast reedel koguneva aukohtu otsuse peale lahkuda, kui see peaks tulema hukkamõistev.

15. oktoobril kohtus Monica Rand Keskerakonna Tartu piirkonna uue juhatusega, kes soovib teda koos koos abilinnapea Madis Lepajõega ametist tagandada.

Tülid Keskerakonna Tartu piirkonnas algasid, kui nende juhiks valiti Jaan Toots.

Keskerakonna juhatus koguneb kolmapäeval.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: