EKRE esitab väliskaubandus- ja IT-ministri kandidaadiks Kaimar Karu

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitab väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaadiks pikaajalise rahvusvahelise kogemusega eksperdi ning infotehnoloogia juhtimise arengunõustaja Kaimar Karu.

Keskpäeval USA-st saabunud peaminister Jüri Ratas teatas, et kohtus EKRE väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaat Kaimar Karuga.

"Antud ministri vastutusala puhul on tegemist meie riigile ja erasektorile väga oluliste valdkondadega, mis vajavad rohket tööd ja täit pühendumist. Mulle jäi kokkusaamisel mulje, et Kaimar Karu mõistab talle pandavaid lootusi ning selle ameti kaalukust meie riigi eduloo kujundamisel ja majanduse arendamisel," ütles Ratas.

Kaimar Karu ütles, et võtab väliskaubandus- ja infotehnoloogia ministri koha vastu sest talla meeldivad väljakutsed.

"Eestile tagasi andmise kontekstis ei ole väga palju vahvamat kohta kui see positsioon, mis küll, jah, hetkel tuleb mõningase taagaga positsioonina, aga ma arvan, et ka see on võimalik ümber pöörata positiivseks," ütles Karu.

Kaimar Karu, kes ei kuulu ühtegi erakonda, ütles pressikonverentsil, et ei ole veel EKRE-ga liitumise osas otsusele jõudnud.

Vastates ajakirjaniku küsimusele, kuivõrd ta nõustub EKRE väärtustega, vastas Karu, et kui ta nendega üldse nõus ei oleks, siis ta poleks ministrikandidaadiks tulnud. "Paljud seisukohad on sisepoliilised ja päevapoliitilised. Ma olen püüdnud poliitikast eemal hoida. Mitu aega tagasi tundus, et ma olen liberaalsete vaadetega. Aga nüüd mulle tundub, et ma olen konservatiivsete vaadetega," rääkis Karu.

Karu kinnitas, et oma praegusest elukohast Londonis, kolib ta nüüd Tallinnasse.

Karuga koos pressikonverentsil osalenud EKRE aseesimees Martin Helme ütles, et erakond otsustas teadlikult otsida ministrikandidaadiks spetsialisti. "Me otsisime võimalikult head ministrit. Ja ka sellist, kes meie erakonna poliitikat tõhusalt ellu viib," lausus Helme.

"Tema nägemus IT-asjadest ja sellest, kuidas Eesti asju laiemalt ajada, on klappinud meie nägemusega. Meil on sarnane arusaam asjadest olnud. Nüüd, kui meil eelmine minister oli sunnitud tagasi astuma, siis üsna kiiresti sattus tema ka sellesse nimekirja, kellega soovisime rääkida," ütles Helme.

Karu on IT-sektoris töötanud erinevates rollides – spetsialistist juhini, tarkvaraarendusest teenuste juhtimiseni – üle 20 aasta. Lisaks era- ning avaliku sektori praktilisele kogemusele on ta ka koolitanud ning konsulteerinud mitmeid Eesti riigiasutusi. Karul on teadusmagistrikraad filosoofias Tartu Ülikoolist.

Viimased kuus aastat on Karu elanud ja töötanud Londonis, kuhu ta kutsuti juhtima tooteportfelli ja strateegiat Cabinet Office'i ning suurfirma Capita vastloodud ühisettevõttes AXELOS. Viimasel kahel aastal on ta jätkanud rahvusvahelistel konverentsidel esinemist ning parimate praktikate jagamist, kuid igapäevaselt pühendunud strateegilisele konsultatsioonile ning juhtimiskoolitustele.

Varem on ta töötanud ka Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametis IT-osakonna juhataja asetäitjana, Rootsi koolitusfirma BiTA Service Management Eesti tütarfirmas tegevjuhina, täitnud juhatuse liikme ning presidendi rolli mittetulundusühingus itSMF Estonia ning konsulteerinud Skype'i teenusehalduse protsesside ja praktikate parendamisel enne ja pärast Microsoftiga ühinemist.

Karule kuulub väikefirma Mindbridge OÜ, mis teenis möödunud aastal 26 000 euro suuruse käibe juures 3900 eurot kasumit. Ta kuulub Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse nõukokku ja IT valdkonna MTÜ ITSMF Estonia juhtkonda.

Peaminister Jüri Ratas ja ministrikandidaat Kaimar Karu Autor/allikas: Jüri Ratase Facebook

"Usun, et võimalus Eestile, ehk riigile, kus ma olen omandanud hea hariduse ning oma eduka karjääri aluseks oleva töökogemuse, sellisel tasemel tagasi anda ei tule ette just väga tihti," põhjendas Karu oma otsust võtta vastu väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri ametikoht.

Karu märkis, et igal pool maailmas viiakse tema päritolu kuuldes teema kohe Eesti IT-lahendustele.

"Mujal riikides teatakse Eestit kui IT-alaselt võimekat ja eesrindlikku riiki ning selleteemalisi kommentaare on eestlasena rõõm kuulda. Rääkides aga oma Eesti sõprade ja tuttavatega, kes neid digilahendusi arendavad või kasutavad, on selge, et palju tööd on veel teha. Meile pioneeri-staatuse toonud taristu vajab uuendamist, tarkvara arenduse praktikad ülevaatamist, initsiatiivide rahastamise põhimõtted efektiivsemaks muutmist, teenuste kasutajakogemus olulist parandamist," ütleb Karu.

"Pidevalt arenev digivõimekus, turvaline ärikeskkond ning globaalne tuntus innovatsioonikeskusena aitavad Eesti ettevõtetel leida uusi võimalusi oma toodete ja teenuste ekspordiks," usub Karu ning jätkab "Minister ei saa võtta enda kanda tootearendusstrateegiat, kuid ta saab teha tööd selle nimel, et meie ettevõtjatel on piisavalt informatsiooni rahvusvahelise turusituatsiooni kohta, et meie potentsiaalset äripartnerid on teadlikud meist ja meie tugevustest, ning et nad on valmis meid läbirääkimistelaua taha kutsuma."

"Meil on olemas tugev tehnoloogiline ning mainekujunduslik vundament, millele ehitada. Soovin omalt poolt kaasa aidata sellele, et see, mida me enda kodanikele ning teistele riikidele edaspidi pakkuda saame, vastaks varemloodud kuvandile, ning et Eesti näitaks jätkuvalt eeskuju ning suudaks kanda eduka IT riigi ning usaldusväärse partneri tiitlit."

Video Kaimar Karu ja Martin Helme pressikonverentsilt

 

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: