President Kersti Kaljulaid nimetas Kaimar Karu ministriametisse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1572694620000 | amCalendar}}

President Kersti Kaljulaid nimetas laupäeval uueks väliskaubandus- ja infotehnloogiaministriks Kaimar Karu.

Karu kandidatuuri tutvustas riigipeale peaminister Jüri Ratas. 

Enne ametisse nimetamist ajasid peaminister, tulevane väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaminister ning president mõnikümmend minutit omavahel juttu. Pärast kohtumist ütles Kaimar Karu, et vestlus oli meeldiv ning räägiti põhiliselt tema tulevasest haldusalast. Siis nimetas president Kaimar Karu ametisse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Soovin edu! Nii nagu kokku leppisime, nii nagu enne rääkisime, viige end ministeeriumis toimuvaga kurssi. Ka siin majas on kogunenud palju tähelepanekuid e-riigi kohta, e-residentsuse kohta ja paljude muude huvitavate IT-teemade kohta ning ka muus majanduse valdkonnas," kõneles Kaljulaid.

Meedia tähelepanuga on Karu jõudnud juba harjuda. "Mulle meeldiks, et ma jõuaksin võimalikult kiiresti selle olukorrani, kus iga kord kui selline kogunemine on, saan mingeid häid uudiseid jagada ja rääkida midagi, mis on hästi läinud," rääkis Karu.

Ratas kohtus Kaimar Karuga põgusalt ka reedel. "Ta on jätnud asjaliku mulje. Ta on kindlasti tugevasti töötanud oma valdkonnas, mis on infotehnoloogia. Väliskaubandus on samuti tähtis ja ta peab seda prioriteetseks, et aidata ettevõtjaid. Eks ta elu on olnud suuresti väljaspool poliitikat ja see tähendab, et nüüd tuleb tal oma visioone viia ministrina ellu," rääkis Ratas.

Minister astub ametlikult ametisse pärast seda, kui ta on andnud ametivande riigikogu ees.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) avalikustas Kaimar Karu kandidatuuri reedel, samas sai siis ka selgeks, et ministrikandidaat leiti väljastpoolt erakonda ning Karu pole kuulunud varem ka ühtegi teise erakonda.

Karu on IT-sektoris töötanud erinevates rollides – spetsialistist juhini, tarkvaraarendusest teenuste juhtimiseni – üle 20 aasta. Lisaks era- ning avaliku sektori praktilisele kogemusele on ta ka koolitanud ning konsulteerinud mitmeid Eesti riigiasutusi. Karul on teadusmagistrikraad filosoofias Tartu Ülikoolist.

Viimased kuus aastat on Karu elanud ja töötanud Londonis, kuhu ta kutsuti juhtima tooteportfelli ja strateegiat Cabinet Office'i ning suurfirma Capita vastloodud ühisettevõttes AXELOS. Viimasel kahel aastal on ta jätkanud rahvusvahelistel konverentsidel esinemist ning parimate praktikate jagamist, kuid igapäevaselt pühendunud strateegilisele konsultatsioonile ning juhtimiskoolitustele.

Varem on ta töötanud ka Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametis IT-osakonna juhataja asetäitjana, Rootsi koolitusfirma BiTA Service Management Eesti tütarfirmas tegevjuhina, täitnud juhatuse liikme ning presidendi rolli mittetulundusühingus itSMF Estonia ning konsulteerinud Skype'i teenusehalduse protsesside ja praktikate parendamisel enne ja pärast Microsoftiga ühinemist.

Karule kuulub väikefirma Mindbridge OÜ, mis teenis möödunud aastal 26 000 euro suuruse käibe juures 3900 eurot kasumit. Ta kuulub Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse nõukokku ja IT valdkonna MTÜ ITSMF Estonia juhtkonda.

Väliskaubandus- ja IT-ministri ametkoht jäi tühjaks, kui varem seda täitnud Kert Kingo jäi vahele vassimisega ning ta astus tagasi. Kingo naases riigikokku EKRE fraktsiooni.

 

Toimetaja: Indrek Kuus, Anne Raiste, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: