Valge Maja: USA tahab Brexiti-järgset kaubanduslepet brittidega

Boris Johnson ja Donald Trump.
Boris Johnson ja Donald Trump. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Ühendriigid ja Ühendkuningriik on jätkuvalt pühendunud Brexiti-järgse kahepoolse vabakaubandusleppe sõlmimisele, teatas Valge Maja teisipäeval pärast seda, kui president Donald Trump kahtles leppe võimalikkuses.

Trump hoiatas eelmisel nädalal Briti peaministrit Boris Johnsonit, et tema EL-ist lahkumise leppe tingimused tähendavad, et "teatud külje alt... te ei saa kaubitseda" Ühendriikidega. President helistas neljapäeval Brexiti Partei liidri Nigel Farage'i raadiosaatesse ning rääkis seal talle omaselt, mis ta ÜK 12. detsembri parlamendivalimiste eel asjadest tegelikult arvab.

Trumpi avaldus ähvardas kahjustada Johnsonit kohe tähtsa valimiskampaania alguses. Eelseisev hääletus võib määrata ÜK koha Euroopas ja ülejäänud maailmas.

Nii Trump kui Farage on ÜK-s äärmiselt polariseerivad kujud, kes võivad kahjustada Johnsoni menu mõõdukamate valijate seas.

Valge Maja sõnul vestlesid Trump ja Johnson otse teisipäeval.

"Liidrid taaskord kinnitasid oma pühendumust erisuhte tugevdamisele tugeva kahepoolse kaubandusleppe kaudu, kui Ühendkuningriik on Euroopa Liidust lahkunud," ütles asepressisekretär Judd Deere.

Trump rõhutas ka, et NATO liitlased rahastaksid oma kaitset korralikult.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: