Kaitseministeeriumi asekantsleriks saab Margus Matt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Margus Matt
Margus Matt Autor/allikas: Kaitseministeerium

Kaitseminister Jüri Luik kinnitas kaitseministeeriumi õigus- ja haldusküsimuste asekantsleriks senise riigikantselei õigusloomeosakonna juhataja Margus Matti.

Luige sõnul omab Matt vajalikku töökogemust ja kompetentsi ning tunneb nii riigikaitse kui ka õigusvaldkonda.

Margus Matt lõpetas 2001. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning 2016. aastal kõrgemad juhtimiskursused Balti kaitsekolledžis. Ta on töötanud aastaid kodakondsus- ja migratsiooniametis ning riigikantseleis, aastast 2007 juhatab ta riigikantselei õigusloomeosakonda.

Matti sõnul on riigikaitseõiguse puhul oluline mõistlik ja nupukas õigusloome, tulevikuprobleeme ennetav reguleerimine ning mitmed teised head ja olulised õigusloomelised põhimõtted ja praktika.

"Riigikaitse näol tegemist valdkonnaga, kus peale ülal nimetatud põhimõtete ja konkreetsete teemapõhiste probleemide, oleks mõistlik silmas pidada õiguse kui heidutuse aspekti käsitlust," ütles Matt.

Kaitseministeeriumi õigus- ja haldusküsimuste asekantsleri ametikohale väljakuulutatud avaliku konkursi viis läbi avaliku teenistuse tippjuhtide valiku komisjon. Margus Matt astub ametisse käesoleva aasta 21. novembril.

Toimetaja: ERR

Allikas: kaitseministeerium

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: