Eesti inflatsioon oli oktoobris Euroopa keskmisest pisut kiirem

Eurod.
Eurod. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti inflatsioon oli oktoobris 1,4 protsendiga Euroopa Liidu (EL) riikide seas keskmisest veidi kiirem, siiski jäi siinne hinnatõus alla 13 liikmesriigile.

Aasta varem oktoobris oli Eesti inflatsioon 4,5 protsenti ja tänavu septembris 2,2 protsenti, selgub Eurostati andmetest.

Euroala inflatsioon aeglustus oktoobris kuuga 0,1 protsendipunkti võrra 0,7 protsendile. Ka EL-i riikide keskmine inflatsioon aeglustus 0,1 protsendipunkti võrra 1,2 protsendilt 1,1 protsendile. Aasta varem oli näitaja euroalal ja EL-is tervikuna 2,3 protsenti. 

Oktoobris oli 3,2 protsendiga kiireim inflatsioon Rumeenias. Järgnesid 3 protsendiga Ungari ja 2,9 protsendiga Slovakkia. Küprose deflatsioon oli seejuures 0,5 protsenti, Kreeka hinnalangus 0,3 protsenti ja Portugali oma 0,1 protsenti.

Leedu hinnakasv oli oktoobris 1,5 protsenti ja Lätis 2,2 protsenti, Soome oma 0,9 protsenti ning Rootsi inflatsioon 1,6 protsenti. Võrreldes septembriga aeglustus inflatsioon 15 liikmesriigis, püsis stabiilsena kaheksas ning kiirenes viies riigis.

Euroala hinnakasvu panustas septembris enim teenuste hinnakasv, mis suurendas euroala inflatsiooni 0,69 protsendipunkti võrra. Toiduainete, alkoholi ja tubaka panus inflatsiooni oli 0,29 protsendipunkti ning tööstuskaupade hinnakasv oli 0,07 protsendipunkti. Energia odavnemine põhjustas koguinflatsiooni kahanemist 0,32 protsendipunkti võrra.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: