Kaljulaid kohtus EL-i uute liidritega

{{1574053920000 | amCalendar}}
Kersti Kaljulaid ja Ursula von der Leyen.
Kersti Kaljulaid ja Ursula von der Leyen. Autor/allikas: Presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid, kes on esmaspäeval töövisiidil Brüsselis, kohtus pärastlõunal Euroopa Komisjoni järgmise presidendi Ursula von der Leyeni ning Euroopa Ülemkogu järgmise eesistuja Charles Micheliga.

Arutelu von der Leyeniga keskendus kliimaküsimustele, Euroopa Liidu eelarvele ja järgmise rahastusperioodi põhimõtetele, aga ka julgeolekuküsimustele.

Valitud president von der Leyen tundis sisulist huvi ka Eesti e-riigi ja digilahenduste vastu, samuti arutati Kolme Mere Algatust, mille järgmine tippkohtumine toimub juunikuus Tallinnas.

"Kliimaneutraalse majanduse poole liikumisel on oluline reguleerida ka kolmandatest riikidest Euroopa Liitu tuleva energia maksustamine, et vältida nn "musta" energia ebaausat konkurentsieelist. Mis puudutab järgmist eelarveperioodi, siis oluline on seada sihid ambitsioonikalt ja rõhutades strateegilisi eesmärke, mitte lihtsalt eelmist eelarvet üle võttes natuke kohendada," sõnas president Kaljulaid pärast kohtumist.

Ligi pooleteisetunniseks veninud kohtumisel Charles Micheliga keskenduti nii Euroopa Liidu välispoliitilistele väljakutsetele, muu hulgas ühenduse ja liikmesriikide suhetele Venemaaga, kui ka EL-i järgmisele eelarveperioodile.

Kaljulaid tõstatas Euroopa Liidu laienemise teema, mis peab tema sõnul jätkuma. "Lääne-Balkanile tuleb saata sõnum selle kohta, et protsess jätkub. Põhja-Makedoonia ja Albaania kõrval tuleks julgustada ka neid Idapartnerlusriike, kes selleks rohkem valmis on," lisas riigipea.

Kersti Kaljulaid ja Charles Michel. Autor/allikas: Presidendi kantselei

Fortune ajakirja maailmafoorum on toimud erinevates suurlinnades alates 1995. aastast ja seal osalevad maailma suuremate rahvusvaheliste ettevõtete tippjuhid. Pariisis toimuva foorumi teemaks on 2020 algava uue kümnendi ees seisvad väljakutsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: