Riik sätestab uuel aastal õpetaja töötasu alammääraks 1315 eurot kuus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kool.
Kool. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Valitsus kehtestab järgmise aasta 1. jaanuarist põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja miinimumpalgaks täistööajaga töötamisel 1315 eurot kuus, mis on senisega võrreldes 65 euro võrra enam.

Praegu on õpetaja miinimumpalk 1250 eurot kuus, kuid valitsuse tegevusprogramm seab eesmärgiks õpetajate palgatõusu jätkamise ja õpetajate töö väärtustamise.

Üldhariduskoolide pidamiseks antava riigieelarvelise sihtotstarbelise toetusega antakse linnadele ja valdadele ning eraüldhariduskoolide pidajatele iga arvestusliku ametikoha kohta õpetajate tööjõukuludeks toetus, mis on 17,1 protsenti kõrgem õpetaja töötasu alammäärast. Selleks on 2020. aasta riigieelarves vahendid planeeritud.

Arvestuslikult kasvab õpetajate keskmine brutokuupalk seniselt 1500 eurolt 1540 eurole. Õpetaja tegeliku palga lepivad kokku koolipidajad ja koolijuhid. Munitsipaalüldhariduskooli õpetaja keskmine palk on 1519 eurot.

Õpetajate keskmine palk on kõigis maakondades Eesti keskmisest palgast kõrgem.

Eestis on 535 üldhariduskooli ja 2019. aasta 10. novembri seisuga on üldhariduskoolide õpetajate ametikohti 13 306.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: