Pompeo Venemaale ja Hiinale: teie käed on verised

Mike Pompeo
Mike Pompeo Autor/allikas: Erin Scott, Reuters / Scanpix

USA välisminister Mike Pompeo kritiseeris teravalt Venemaad ja Hiinat, mis panid ÜRO Julgeolekunõukogus veto Süüria-teemalisele resolutsioonile, blokeerides selega humanitaarabi saatmise kodusõjast laastatud riiki üle Türgi ja Iraagi piiri.

"Venemaa ja Hiina eilne veto Julgeolekunõukogus resolutsioonile, mis oleks lubanud viia humanitaarabi miljonitele inimestele Süürias, on häbiväärne," ütles Popmepo oma laupäeval tehtud avalduses. "Venemaa ja Hiina, kes te otsustasite seda resolutsiooni vastustada, teie käed on verised," lisas USA riigisekretär.

Venemaa, mida toetas ka Hiina, pani reedel juba 14. korda veto mõnele Süüriat puudutavale resolutsioonile, mida ÜRO Julgeolekunõukogus on alates konflikti algusest 2011. aastal vastu püütud võtta.

ÜRO Julgeolekunõukogu vetoõigusega alalised liikmed Venemaa ja Hiina blokeerisid ÜRO Julgeolekunõukogus resolutsioon, mis oleks aasta võrra pikendanud humanitaarabi piiriülest toimetamist neljale miljonile abivajavale süürlasele.

Ülejäänud 13 nõukogu liiget toetasid resolutsioonieelnõu, mille olid koostanud Saksamaa, Belgia ja Kuveit.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: