Postimees: eksministrite suhtekorraldusfirmas lõhnab OÜ-tamise järele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Janek Mäggi, Marko Pomerants ja Andres Anvelt
Janek Mäggi, Marko Pomerants ja Andres Anvelt Autor/allikas: Andres Anvelti Facebook

Eksministrid Marko Pomerants ja Andres Anvelt läksid tööle Janek Mäggi suhtekorraldusfirmasse, kus nad veedavad suure osa tööajast, kuid palga saamise asemel esitavad nad büroole osaühingu kaudu arveid - maksuameti hinnangul võib tegemist olla OÜ-tamisega, kirjutab Postimees.

"Aus vastus on see, et töötan seal osaühingu kaudu ja teen erinevaid projekte. See, mis iga kuu kokku tuleb, sõltub sellest, kui palju õnnestub teha," ütles Pomerants ajalehe küsimusele vastates.

Pomerants osutab teenust Bitter Orange OÜ alt, mille asutas mullu kevadel pärast poliitikaga lõpparve tegemist. Märkimisväärne on aga see, et kui enne Mäggiga liitumist pakkus ta teenust teistelegi, siis alates novembrist on pühendunud vaid Powerhouse'ile.

Iseenesest pole selline tegevus seadusega kuidagi keelatud, küll aga viitab see ühele küllaltki laialt levinud probleemile, millega maksuamet aastaid võidelnud: OÜ-tamine ehk tegeliku töösuhte varjamine maksude vältimiseks, märgib ajaleht.

Allikas: Postimees

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: