Solmani haldusalasse lisanduvad kodanikuühiskond ja kohanemispoliitika

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Riina Solman Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Uue osakonna loomisega rahvastikuminister Riina Solmani (Isamaa) haldusalasse eraldatakse siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonnast kodanikuühiskonna ja kohanemispoliitika teemad ning 18-pealisest rändeosakonnast liigub loodavasse osakonda kuus ametikohta, kirjutab Postimees.

Siseministeeriumi rahvastiku-, kodanikuühiskonna- ja perepoliitika asekantsler Raivo Küüt ütles uue osakonna ülesandeid kommenteerides, et kodanikuühiskond on laialt võttes kõik see, mis hõlmab inimeste omaalgatuslikku koostööd oma elu ja elukeskkonna parandamisel, seal hulgas tegevus vabaühendustes, võrgustikes või muul moel, näiteks vabatahtlikuna panustamine.

Osakond tegeleb Küüdi sõnul muu hulgas vabaühendustele soodsa tegevuskeskkonna loomisega, mis tähendab neile toetuste, tugitegevuste ja muude teenuste pakkumist. Kohanemispoliitika tegeleb uussisserändajatega.

Seda, kas kodanikuühiskonna ja kohanemispoliitika osakonna loomisega kaasneb kulutusi, ei osanud siseministeerium teisipäeval veel öelda.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: